Знищення злакових бур’янів (у т.ч. пирій, ячмінь, метлюг, вівсюг ) у посівах озимої пшениці

Знищення злакових бур’янів (у т.ч. пирію) у посівах озимої пшениці — базовий елемент інтенсивної технології

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

Телеграм каналViber чат

Боротьба із злаковими видами бур’янів у посівах озимої пшениці є надзвичайно актуальною у зв’язку із домінуванням зернових колосових у сівозмінах в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України та більшості інших зерновиробників світу.

Злакові бур’яни у злакових культурах значно небезпечніші, ніж їх дводольні конкуренти. Чому саме? Бо ці рослини відносяться до однієї ботанічної родини. Вони практично однаково конкурують за одні й ті самі поживні ресурси. У цій боротьбі на виживання в хід йдуть жорсткі інструменти: виділення спеціальних речовин для пригнічення конкурентів, менші вимоги до росту та розвитку та інше. Безумовно, арсенал «зброї», яку мають дикі родичі, ширший, ніж у культурних рослин. Бо вони в природі завжди в процесі боротьби за виживання. Тому якщо порівняти дві ділянки з однаковою кількістю злакових та дводольних бур’янів, то на ділянці зі злаками врожайність зернових культур буде значно нижчою. Тому знищувати злакові бур’яни потрібно обов’язково. Також потім важко розділити насіння культури і бур’янів під час очищення на ситах.

Злакові бур’яни особливо великої шкоди завдають за вирощування озимої пшениці за інтенсивною технологією, зменшуючи ефективність добрив, пестицидів, не даючи змоги повністю реалізувати потенціал технології. Як правило, ця проблема гостро постає у господарстві після 3–4-річного вирощування озимої пшениці за інтенсивною технологією, коли повністю знищуються у посівах дводольні бур’яни, а боротьба з однодольними не ведеться . Особливо сприятливі умови для масового поширення злакових бур’янів складаються за сівби зернових по зернових.

Основними засмічувачами посівів озимої пшениці  є однорічні тонконогові (злакові) бур’яни: півняче просо (Echinochloa crus-galli L), просо волосоподібне (Panicum capillare L), мишії сизий і зелений (Setaria glauca L, Setaria viridis L), вівсюг звичайний (Avena fatua L), падалиця ячменю . Найпоширенішим серед цього виду бур’янів є метлюг звичайний (Apera spica-venti L). Наявність однієї рослини цього бур’яну на 1 м2 зменшує врожайність на 0,19 ц/га.

Метлюг може бути бур’яном озимим або ярим. Шкодочиннішими є озимі форми метлюгу, які краще розвинуті і становлять більшу конкуренцію рослинам озимої пшениці. Насіння метлюгу проростає з малої глибини — не більше 2 см. Мінімальна температура проростання насіння — 4…6°С, оптимальна — 10…12°С.

Для знищення однорічних злакових бур’янів у посівах озимої пшениці   дозволялося використовувати такі гербіциди: Дикуран форте, 80% з.п. (тріасульфурон, 0,5% + хлортолурон, 79,5%), Ілоксан, 28,4% (диклофопметил), Пума супер 7,5% (феноксапропетил + антидот), Монітор (сульфосульфурон, 750 г/кг), Аксіал (Піноксаден, 45 г/л, та антидот Клоквінтоцет-мексил), Паллас 45 ОД (пироксулам 45 г/л+клоквинтосет-мексил 90 г/л) .

Боротьба з пирієм в посівах пшениці до сівби

Як правило, запирієні площі обробляють Раундапом чи його аналогами до сівби зернових. Проте навесні все одно слід вносити додатково гербіцид для знищення дводольних і однорічних однодольних бур’янів.

Боротьба по сходам з пирієм, падалицею ячміню, метлюгом, вівсюгом в посівах пшениці

У 2002 році в Україні фірмою “Монсанто” було зареєстровано гербіцид Монітор, що дає змогу боротись з пирієм безпосередньо у посівах озимої пшениці. Препарат знищує в посівах озимої пшениці як однорічні, так і багаторічні злакові бур’яни та широкий спектр дводольних бур’янів; він сумісний із багатьма зареєстрованими гербіцидами і з успіхом може використовуватись у бакових сумішах.

Монітор є системним післясходовим гербіцидом, забезпечує максимальну ефективність при ранньовесняному внесенні по вегетуючих бур’янах до фази виходу в трубку озимої пшениці. Можна його вносити до кінця виходу в трубку. Гербіцид застосовують лише зі спеціальною поверхнево-активною речовиною — Генамін Т-200 в кількості 0,2% від об’єму робочого розчину.

Рекомендації з використання

Бур’яни Норма витрат, л/га Коментарі
Метлюг звичайний 13 Стадія 3 листки, до 1-2 вузлів
Падалиця ячменю 20-26 Початок кущення, поява паростків
Вівсюг звичайний 20 2-3 листки
Підмаренник чіпкий 20 Менше 3 витків

Рекомендований об`єм води 200-300 л/га. Сурфактант необхідно завжди додавати до робочого розчину. Бур’яни мають перебувати на активній стадії розвитку. Чим раніше зменшується конкуренція з бур’янами, тим вищою буде врожайність у підсумку. Продукт не можна використовувати на інших зернових культурах, окрім пшениці і тритикле.

Пам’ятайте: Завжди додавайте ад’ювант для того, щоб забезпечити високий результат від застосування Монітору.

Боротьба зі злаковими бур’янами в озимій пшениці від Сингента

Гербіцид ПАЛЛАС 45 ОД (пироксулам 45 г/л+клоквинтосет-мексил 90 г/л)

Высокая эффективность против однолетних злаковых, одно- и некоторых многолетних двудольных сорняков (в т.ч. метлицы обыкновенной, овсюга обыкновенного, подмаренника, видов мятлика, падалицы рапса, падалицы ячменя).

Чутливі види: Адоніс, види, Біфора промениста, Бромус стерильний, Бромус житній, Вероніка, види, Вівсюг звичайний (в тому числі популяції, стійкі до дії ФОП-гербіцидів), Волосняк розсічений, Гірчиця польова, Грицики звичайні, Дескурайнія, види, Зірочник середній, Кислиця польова, кропива глуха пурпурна, Кропива глуха стеблообгортаюча, Куряче просо, Лисохвіст мишохвостиковий, Лобода, види, Мальва, види, Метлюг звичайний, Мишій зелений, Мишій сизий, Морква дика, Підмаренник чіпкий, Просо волосовидне, Редька дика, Ромашка, види, Фіалка польова, Щириця, види, та інші.

Середньочутливі види: Волошка синя, Гірчак березковидний, Осот рожевий, Осот жовтий, Пирій повзучи, Просо, види, самосіви ячменю, Спориш звичайний.

Стійкі види: Мак-самосійка, Березка польова.

При необхідності Паллас 45 OD,м.д. можна змішувати з більшістю гербіцидів, що застосовуються для боротьби зі стійкими до дії Паллас 45 OD, м.д. бур’янами, з фунгіцидами, інсектицидами та рідкими азотними добривами. Для розширення спектру контрольованих двосім’ядольних бур’янів препарат можна змішувати з гербіцидами Ланцелот 450, в.р.г., Старане Преміум 330, к.е., Пріма, с.е. та препаратами групи 2.4-Д. Не рекомендується змішувати з регуляторами росту рослин та фосфорорганічними інсектицидами, так як це може спричинити пошкодження культури. Для покращення дії препарату за несприятливих погодних умов та проти середньочутливих видів бур’янів препарат можна змішувати з прилипачем. Перед приготуванням робочого розчину із суміші препаратів рекомендується перевірити їх фізичну змішуваність у малій ємкості. Дотримуйтесь регламентів та рекомендацій щодо застосування всіх препаратів суміші.

 

Для боротьби із однорічними злаковими бур’янами компанія «Сингента» пропонує унікальний грамініцид — Аксіал (1,0 л/га). Це найбільш популярний у світі гербіцид для знищення однорічних злакових бур’янів у злакових культурах. Ефективний проти: метлюг звичайний (Apera spicaventi (L.) Pal.), види вівсюга (Avena spp.), види лисохвосту (Alopecurus spp.), види очеретянки (Phalaris spp.), види пажитниці (Lolium spp.),  види мишію (Setaria spp.), плоскуха звичайна (куряче просо) (Echinochloa crus-galli L.)

Його визначальною рисою є висока ефективність (навіть по перерослих рослинах) та відсутність фітотоксичності до пшениці або ячменю. Зазвичай, злакові бур’яни з’являються в період початку трубкування, коли інші грамініциди можуть пригнітити культуру. Аксіалом ж можна обприскувати без проблем у цей період. Безпеку для культури гарантує наявність у складі препарату абсолютно нового антидоту, а ефективність обумовлена новітньою діючою речовиною — піноксаден та сурфактантом — Адігор.

Препарат Аксіал 045 ЕС (к.е., Піноксаден, 45 г/л, та антидот Клоквінтоцет-мексил) — була наслідком цілеспрямованих багаторічних досліджень по підвищенню активності та селективності грамініцидів для пшениці.

Аксіал 045 ЕС — системний гербіцид, що проникає у рослину крізь листки та транспортується базипетально і акропетально. Інгібітор ацетил-КоА-карбоксилази. Застосовують проти однорічних злакових бур’янів після сходів на посівах озимої пшениці у фази від початку кущіння культури до фази трубкування включно. Норма витрати препарату 1,0 л/га. Застосовувати гербіцид слід по активно вегетуючих бур’янах в інтервалі температур від +10°С до +28°С. Препарат найкраще діє на бур’яни на ранніх стадіях розвитку, але може контролювати і зрілі бур’яни. Ріст бур’янів зупиняється через 48 годин після обробки. Рослини стають хлоротичними, повна загибель спостерігається протягом 1—3 тижнів, в залежності від фази розвитку знищуваних рослин та погодних умов. Дія препарату візуально проявляється через 7—15 діб після застосування, в залежності від погодних умов та виду бур’янів. Піноксаден розкладається у ґрунті та рослинах швидко, на протязі кількох діб. Піноксаден та його метаболіти не персистентні та не акумулюються у ґрунті.

Боротьба зі злаковими бур’янами в озимій пшениці від Басф

Пума® Супер — це селективний післясходовий гербіцид з надзвичайно високою ефективністю впливу на такі бур’яни, як метлюг звичайний, вівсюги, лисохвіст, просо півняче, просо волосоподібне, гумай, мишій. Препарат можна використовувати на посівах пшениці, ячменю, жита та тритикале. Пума® Супер забезпечує культурним рослинам надійний захист: з його допомогою можна ліквідувати важливі у господарському плані бур’яни абсолютно цілеспрямовано після появи сходів, замість того, щоб знищувати їх до сходів за допомогою неспецифічних заходів.

 

Джерела:

https://propozitsiya.com/ua/znishchennya-zlakovih-buryaniv-u-tch-piriyu-u-posivah-ozimoyi-pshenici-bazoviy-element-intensivnoyi

https://agromage.com/stat_id.php?id=685

https://tdnasinnya.com/uk/kataloh/zasoby-zakhystu-roslyn/gerbicydy/monsanto-2/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%BE%D1%80-detail

ПУБЛІКАЦІЇ ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИМИ
data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

 

Метки: