Як боротися проти трипсів на рослинах. Засоби та препарати проти трипсів.

Для рослини небезпечні як дорослі види, так і личинки Трипсів (Thrips).

Поширений повсюдно. Пошкоджує озимі та ярі пшениці.
Самки 1,3 – 1,5 мм завдовжки, від чорнобурого до чорного кольору. Вусики 8 членикові; передні гомілки, за винятком основи, а також передні лапки жовті. Крила прозорі з довгими війками; самці менші за самок, трапляються дуже рідко. Яйце блідооранжеве, видовженоовальне. Личинка кіноварночервона, завдовжки 1,4 – 1,8 мм. Зимують личинки в поверхневому шарі ґрунту і на його поверхні під рослинними рештками. Навесні личинки пробуджуються при про гріванні ґрунту до 8 °С. В цей час основна їх маса проникає в рослинні рештки, де у травні перетворю ється на пронімфу і німфу. Розвиток німф триває 7 – 13 діб.
Масова поява дорослих трипсів збігається з початком колосіння озимої пшениці. Спочатку вони живляться колосковими лусками, а потім проникають у колос і починають відкладати яйця, зазвичай по 4 – 8 вкупі. Плодючість однієї самки — в середньому 23 – 28 яєць. Найбільш інтенсивне їх відкладання триває до фази повного виколошування впродовж 8 – 12 діб. На 6 – 8 му добу з’являються личинки, які спочатку висмоктують сік з колоскових лусок та квіткових плівок, а потім пошкоджують зерно, яке перебуває в м’якому стані. В результаті знижується маса і якість зерна, а загальні втрати можуть сягати 20 % можливого врожаю.
До фази воскової стиглості зерна личинки закінчують розвиток і йдуть на зимівлю в ґрунт. Упродовж року розвивається одне покоління. Розмноженню трипсів сприяє тепла суха погода.
Шкідливість трипса зумовлена живленням імаго на прапорцевому листку і колосі. Вони спричинюють часткову або повну білоколосість, нерідко перестає розвиватись і засихає верхівкова частина піхвового листка, а колос, не вивільняючись з верхівки, вигинається вбік. Личинки живляться зерном і концентруються в борозенці зернівки.
За раннього заселення рослин фітофаг викликає стерильність квіток, дрібнозернистість колосу, щуплість і деформацію зерна. У пошкоджених зернах зменшується вміст  крохмалю та цукру. Відмічається зменшення вмісту білкових амінокислот, різке збільшення вільних амінокислот.
Крім безпосередньої шкоди рослині, Трипси ще й призводять до захворювання сажистим грибком, який розростається на місцях чорних липких виділень цих комах. Не дивлячись на те, що існує досить багато видів Трипсів, способи позбавлення від них однакові для кожного.

Зовнішній вигляд

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

Самки 1,3-1,5 мм завдовжки, від чорно-бурого до чорного кольору. Вусики 8-членикові; передні гомілки, за винятком основи, а також передні лапки жовті. Крила прозорі з довгими війками; самці менші за самок, трапляються дуже рідко. Яйце блідо-оранжеве, видовженоовальне. Личинка кіноварно-червона, завдовжки 1,4-1,8 мм.

Розвиток

Зимують личинки в поверхневому шарі ґрунту і на його поверхні під рослинними рештками. Навесні личинки пробуджуються при прогріванні ґрунту до +8°С. В цей час основна їх маса проникає в рослинні рештки, де у травні перетворюється на пронімфу і німфу. Розвиток німф триває 7-13 діб. Масова поява дорослих трипсів збігається з початком колосіння озимої пшениці. Спочатку вони живляться колосковими лусками, а потім проникають у колос і починають відкладати яйця, зазвичай по 4-8 вкупі. Плодючість однієї самки – в середньому 23-28 яєць. Найбільш інтенсивне їх відкладання триває до фази повного виколошування впродовж 8-12 діб. На 6-8-му добу з’являються личинки, які спочатку висмоктують сік з колоскових лусок та квіткових плівок, а потім пошкоджують зерно, яке перебуває в м’якому стані. В результаті знижується маса і якість зерна, а загальні втрати можуть сягати 20 % можливого врожаю. До фази воскової стиглості зерна личинки закінчують розвиток і йдуть на зимівлю в ґрунт. Впродовж року розвивається одне покоління. Розмноженню трипсів сприяє тепла суха погода.

Заходи захисту

В обмеженні чисельності пшеничного трипса велике значення має лущіння стерні відразу після збирання врожаю, що значною мірою знижує чисельність личинок і створює сприятливі умови для розмноження хижаків, особливо жужелиць родин Bembidion та Microlestes. У степовій зоні хімічний захист посівів від пшеничного трипса поєднують із захистом від шкідливої черепашки. Інсектициди (Командор, Контадор Дуо, Конфідор, Актара, Актеллік 500 ЕС, Альфагард 100, Бі-58 новий, Базудин, Волатон 500, Децис, Карате 050 ЕС, Кінмікс 5 КЕ, Політрин 200 ЕС, Рогор-С, Ф’юрі, Фастак, Фатрин, Альфа-Супер, Фуфанон, Штефесін).

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Позначки:,