Хочете купити якісні протруйники насіння озимих пшениці та ячменю – звертайтесь!

Протруйник – засіб, який є отрутохімікатом (найчастіше прапаратом інсектицидної, фунгіцидної групи). Він необхідний для обробки насіннєвого матеріалу з метою запобігання згубного впливу мікроорганізмів (гриби, бактерії та ін. шкідники), які живуть в грунті. Для оптимального захисту рекомендуємо використовувати комбінацію інсектицидного та фунгіцидного протруйника.

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

Ви ще не визначились, який протруйник обрати для обробки насіння озимих пшениці та ячменю? Тоді пропонуємо звернути увагу на перевірені якісні препарати, які можете в нас придбати: (Для оптових покупців ціну переглянемо)

Фунгицидные протравители зерновых

Протравитель Кинто Дуо  Басф 2,5 л/т 14,80    $/л
Протравитель Антал  Нертус 0,4 л/т 38,00   $/л
Протравитель Авиценна Альфа 0,6 л/т 34,00   $/л
Протравитель Викинг Нертус 3 л/т 14,20  $/л
Протравитель Ламардор Про Баер 0,6 л/т 38,80  $/л
Іншур Перформ 31,82   $/л

Инсектицидные протравители зерновых

Купити протруйник насіння необхідно заздалегідь, оскільки обробку зазвичай виконують за кілька тижнів до посіву. Ця підготовка оптимізує наступні посівні характеристики насіння:

  •     істотно збільшується енергію проростання,
  •     зростає швидкість схожості,
  •     активується ріст пагонів і кореневої системи,
  •     значно знижує розвиток хвороботворних мікроорганізмів.

Як правильно підібрати засіб?

На ринку представлені не тільки протруйники насіння зернових, а й засоби, які запобігають розвитку личинок колорадського жука на плодах картоплі. Щоб не помилитися у виборі і купити протруйник насіння необхідно знати основні характеристики діючої речовини, на основі якого розроблений даний препарат. Пропонуємо класифікацію компонентів, які входять до протруйників насіння:

Тебуконазол – пригнічує діяльність сажкових грибів, кореневої гнилі і цвілі. Цей протруйник насіння сприяє прояву вираженого Ретардантного ефекту.

  Імазаліл – ефективний протруйник зерна. Найбільш активний проти фузаріозних і гельмінтоспоріозних джерел зараження. Варто зауважити, що цей препарат має високий вплив на водні біоценози, тому його обмежено використовують для розширення спектру дії деяких протруйників.

Прохлораз – протруйник, який бореться з фузаріозом колоса. Проникаючи всередину рослини, препарат активний близько місяця. Засіб несе помірну небезпеку для життя людини, але високотоксичний для мешканців водного середовища.  Відрізняється високою витратою.

 Ципроконазол – протруйник зерна, який надає виборчу дію виключно на іржі гриби. Швидко всмоктується культурою і активно діє близько 40 днів.

Флудіоксоніл – протруйник зерна, ефективно справляється з фузаріозом, іржею грибами, альтернаріями і гельмінтоспроріозною кореневою гниллю. Термін дії залежить від складу грунту, але не перевищує місяця. Протруйники, які мають у складі флудіоксоніл , визнані малонебезпечними.

Флутріафол – ефективний проти борошнистої роси, іржі, фузаріозу. Однак протруйники насіння зернових, що мають цей компонент, небезпечні для водних організмів.

Хочеш протруїти насіння ефективно? Роби це правильно!

Сучасні протруйники у рідких препаративних формах без додавання прилипачів розбавляють певною кількістю води. Для протруювання насіння колосових культур витрачають 8–10 л/т насіння, гороху, сої, люпину – 8, соняшнику – 12–15; кукурудзи-6–8; ріпаку – 10, картоплі – 5–6. Обробка насіння захисно-стимулюючими речовинами проводиться за допомогою універсальних протруювачів різних типів.

Якість посівного матеріалу
Насіння повинно відповідати вимогам ДСТУ 2240 1993 «Насіння сільськогосподарських культур. Сортові та посівні якості. Технічні умови» та ДСТУ 4138 2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості». Про відповідність насіння цим вимогам свідчить виданий Державною насіннєвою інспекцією сертифікат. Переконайтеся, що сертифікат є чинним (не прострочений). Вимоги до кондиційного насіння різняться, залежно від культури, але основними показниками є: чистота насіння, сортова чистота, схожість, % ураження хворобами, вологість насіння
Вимоги до насіння
За протруювання насіння необхідно дотримуватись таких вимог:
  • вологість насіння після протруювання не повинна бути більшою за 1%;
  • для завчасного протруювання (інкрустації) дозволяється використовувати насіння із вологістю 1–3% меншою, від нормовано кондиційної;
  • недопущення травмування насіння у процесі проведення роботи з протруювання;
  • повне і рівномірне покриття насіння захисно-стимулюючими речовинами;
  • дотримання запрограмованої норми витрати препаратів для кожної партії насіння із відхиленням запрограмованої норми на ± 10%;
  • насіння вологістю понад 14% можна обробляти не раніше як 2–3 дні до висівання.
Невідповідність вимогам державних стандартів унеможливлює використання такого посівного матеріалу. Окрім того, відхилення від деяких норм стандартів може призводити до погіршення якості обробки насіння протруйником чи збільшення норми витрати. Наприклад, занадто низька маса 100 зерен чи підвищена плівчастість насіння сприяють нерівномірному розподілу протруйника по поверхні насінини і вимагають збільшення об’єму робочого розчину при протруюванні.
Фактичний стан насіння
Завжди варто перевірити фактичний стан насіння перед протруюванням, особливо, якщо насіння знаходилось на зберіганні тривалий час. Спочатку окомірно оцініть стан насіння, потім переконайтеся, що воно має високу енергію проростання, не має значних механічних пошкоджень і домішок. За потреби проведіть повторний аналіз насіння у сертифікованій лабораторії і додаткову очистку від домішок та пилу перед обробкою — 15-20% робочого розчину може абсорбуватись пилом, битим та щуплим насінням, при наявності пилу та домішок насіння не огортається плівкою повністю, на одну насінину може потрапити надлишкова кількість препарату, а на іншу — недостатня. Все це знижує ефективність заходу, призводить до перевитрати препарату і знижує посівні якості насіння. Також варто зазначити, що протруювання недоочищеного насіння негативно впливає на екологію.
Для зменшення пилоутворення протруєного насіння при зберіганні та сівбі, а також для покращення його плинності і зовнішнього вигляду можна використовувати барвники з полімером Sepiret®
Відкалібруйте насіння перед протруюванням, найкраще використовувати середню і крупну фракції оскільки, насінини з максимально крупної фракції не завжди мають ознаки і властивості, що притаманні для сорту, і часто мають низьку схожість, а дрібне насіння має нижчу енергію проростання і з нього формуються менш продуктивні рослини.
Перевірте вологість насіння і за необхідності доведіть її до кондиційної. Занадто вологе насіння має гіршу плинність, що негативно впливає на однорідність і продуктивність протруювання, а пересушене легше травмується робочими органами машин.
Технологія обробки насіння
Маємо на сьогодні в Україні велику кількість сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств різних за розмірами, матеріально-технічним оснащенням і культурою землеробства. Це різноманіття відображується на технології нанесення протруйника на насіння. Великі господарства мають власні насіннєві заводи і стаціонарні лінії з доробки і протруювання насіння, в той час як дрібні фермери наносять протруйник за допомогою бетонозмішувача, а то і взагалі, перелопачуючи ворох насіння. Цілком зрозуміло, що прийнятну якість нанесення препарату можуть забезпечити лише спеціально розроблені для цього машини — протруювачі насіння.
Таблиця : Протруйники насіння озимої пшениці

Метки: