Визначення фази розвитку кукурудзи за методом листкового комірця

Визначення кількості справжніх листків – обов’язкове для вчасного застосування гербіцидного захисту. Вносити післясходовий гербіцид на кукурудзу треба до 5-го листка! Зокрема це стосується гормональних гербіцидів – 2,4-Д, Дикамба, МЦПА. На питання: “чому саме до 5-го ?” Тобто аргумент зводиться до того, що фітотоксичність, викликана застосуванням гербіциду, під час закладання качана – зменшує потенціал урожайності. І справді, кукурудза не має якихось особливих стійкостей як Кліарфілд чи Експрес соняшник, а самостійно метаболізує всю діючу речовину і виводить через корінь.

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

Телеграм каналViber чат

Що нам дає знання цього факту? Ми можемо побудувати логічний ланцюжок: менша рослина – менша площа листка – при обробці менше потрапляє препарату на листову поверхню – кукурудзі треба менше метаболізувати діючої речовини – відповідно, менший стрес для рослини – менш стресована рослина має більший потенціал урожайності.

І тут ми приходимо до наступного логічного запитання! А коли ж, можна вільно вносити гербіциди на кукурудзу і не задумуватись про можливі наслідки?

Ми вже прийшли до логічної послідовності: менша листова поверхня при обробці – менший стрес – більша урожайність. Але ж кожен гібрид чи сорт в різних умовах при однакових фазах розвитку покаже різну площу листової поверхні. Також можна побачити пряму залежність швидкості закладання качана від числа ФАО. Це означає, що кукурудза з більшим числом ФАО формуватиме качан пізніше ніж ранньостигла. А також, що культура з ФАО до 300 може почати закладати качан у фазі 5-6 листків. А з ФАО понад 350 – ближче до 7-8-го листка. А тепер хочу поділитись теорією, що виникла при розбиранні цього відео! Рекомендацію застосовувати гербіцид до 5-го листка – придумали техніки-першопрохідці компаній виробників засобів захисту рослин. Народ прийняв та запам’ятав.

Для визначення кількості листків на кукурудзі існує кілька методів, основні з них наступні:

Підрахунок всіх листків.
Згідно з цим методом підраховують всі листки що є на рослині включаючи всі пагони що вийшли із зав’язі у верхній частині рослини.

Підрахунок сформованих листків.
Підрахунок тих листків які повністю вийшли із зав’язі та обгортають інші листки. Не рахуються листки що неповністю сформувалися та знаходяться у вертикальному положенні. Схематично цей спосіб показано на малюнку:

 

Підрахунок листкових піхов.
Підрахунок кількості листків за кількістю сформованих листкових піхов (укр.:комірців рос.: воротников) використовується найбільш часто у США. За цим методом рахуються тільки листки із повністю сформованими листковими піхвами що мають колір від світло-зеленого до білуватого.
Сформовані листові піхви (укр.:комірці рос.: воротники) мають наступний вигляд:

Порівняння різних способів підрахунку кількості листків

 

Компанія піонер на своєму сайті рекомендує користуватися методом підрахунку сформованих листкових піхов комірців): https://www.pioneer.com/home/site/us/agronomy/library/template.CONTENT/guid.E36EA78F-67B3-F86D-D3F8-2000DF0ACBCE

За основу для опису методів підрахунку кількості листків взята стаття “Corn Leaf Counting” авторів Гілеса Кеснела (Gilles Quesnel) та Грега Стюарта (Greg Stewart), розміщена на сайті міністерства сільського господарства Канади: http://www.omafra.gov.on.ca/english/crops/field/news/croppest/2006/07cpo06a2.htm#figure1

Хто має інші думки – пишіть.

Джерело:

ПУБЛІКАЦІЇ ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИМИ
data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

Метки: