МІКРОДОБРИВО

Весняний погляд на досвід осіннього застосування фунгіциду Таліус®

Осінній гербіцидний захист дозволяє проводити обробку у найбільш чутливі фази росту бур’янів при вчасному застосуванні та оптимальних погодних умовах. Така обробка запобігає переростанню бур’янів, що зазвичай призводить до значної втрати вологи ґрунту та елементів живлення. З досвіду передових господарств, що застосовували гербіциди від «Дюпон» під час осіннього внесення: вони мали значно кращий фітосанітарний стан посівів, що вплинуло на продуктивність, які не поступалися ділянкам, де гербіциди застосовувалися лише навесні.


Внесення фунгіциду восени також має свої переваги, тому що останніми роками часто-густо посіви озимини потребують захисту від борошнистої роси, септоріозу, снігової плісняви.

ПЕРЕВАГИ ЗАСТОСУВАННЯ ТАЛІУС® ВОСЕНИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ФУНДАМЕНТУ ВРОЖАЮ:
• покращення зимостійкості та стійкості до інших несприятливих погодних умов;
• покращення розвитку кореневої системи;
• збереження потенціалу фотосинтезу рослин;
• позитивний вплив на коефіцієнт продуктивного кущіння;
• «здоровіший» старт і випереджаючий розвиток рослин навесні.

Таліус® – високоефективний фунгіцид для захисту озимої пшениці, який за рахунок унікального механізму дії забезпечує ефективний контроль рас збудника борошнистої роси, в тому числі тих, що проявляють резистентність до інших класів фунгіцидів. Фунгіцид має найдовший період захисної дії з усіх існуючих на ринку препаратів – до 6 тижнів.

Також за результатами осіннього застосування варто відмітити високу ефективність Таліусу® проти снігової плісняви. Посіви, оброблені восени Таліусом®, навесні не випадали, мали більшу кількість листків, динамічніше розвивались, що в результаті призвело до зростання врожайності на 5-8 ц/га.

Діючою речовиною Таліусу® є проквіназид – речовина з нового класу фунгіцидів (квіназолінів), що винайдений компанією «Дюпон» і не має аналогів серед існуючих на ринку препаратів. Його особливостями є здатністю стимуляції та посилення імунітету рослини до збудника борошнистої роси; блокування поширення патогену і зараження необроблених рослин завдяки утворенню парової фази і перерозподілу препарату  між сусідніми рослинами; здатність швидко проникати в оброблені тканини. Також Таліус® є абсолютно безпечний для довкілля, операторів та кінцевого споживача.

Під час осіннього захисту, рекомендовано вносити Таліус® 20 к.е. профілактично в так зване «нульове» внесення, або Т0 на ранніх стадіях розвитку культури (3-4 листки), до появи перших ознак розвитку борошнистої роси, у нормі 0,2-0,25 л/га при самостійному застосуванні. Тести на фізичну та біологічну сумісність довели, що Таліус® 20 к.е. не має будь-яких обмежень і є гарним партнером для бакових сумішей, в тому числі і з гербіцидами на основі сульфонілсечовин, такими як Калібр®, Ларен® Про та Еллай® Супер, при обов’язковому дотриманні послідовності приготування бакових сумішей.

Саме така схема осіннього захисту дозволить зберегти свій врожай здоровим, отримати прибавку та покращити якісні властивості зерна.

Особливості дії

Таліус® має здатність до трансламінарного проникнення та локально-системного переміщення в рослинах, що забезпечує більш рівномірне покриття та захист культури. Таліус® також здатний ефективно та на значній відстані (до 40 см) діяти завдяки паровій фазі (фумігаційний ефект), що надійно захищає оброблені, та, що особливо важливо, необроблені частини рослин.

Переваги застосування Таліус® 20 к.е.

  •  Спеціалізований фунгіцид – новий стандарт захисту проти борошнистої роси
  •  Єдиний фунгіцид з ефектом імуномодулюючої дії (ІМД), який забезпечує підвищену стійкість рослини до ураження хворобами
  •  Найдовший період захисної дії серед конкурентних пропозицій – до 6-ти тижнів (як мінімум на 2 тижні довше ніж наявні стандарти)
  •  Відмінний захист молодого приросту
  •  Забезпечує збереження асиміляційної активності, подовження фотосинтезу, що позитивно впливає на мікроклімат в посіві, продуктивність культури та якість зерна, в тому числі іноземної селекції
  •  Дозволяє розкрити генетичний потенціал цінних і перспективних сортів в інтенсивних технологіях вирощування, покращує якість насіння.
  •  Новий хімічний клас та унікальний механізм потрійної дії забезпечує ефективний контроль рас збудника борошнистої роси, стійких до інших груп фунгіцидів
  •  Синергізм: покращує контроль інших захворювань при використанні з фунгіцидами триазольної групи в бакових сумішах.
  •  Зниження інфекційного запасу збудників хвороби для наступних посівів зернових культур, зокрема озимини в осінній період.

Використані джерела:

Буклет Таліус® – осіннє застосування

ЗАКЛАДАЙТЕ ФУНДАМЕНТ УРОЖАЮ ЗЕРНОВИХ З ОСЕНІ

Таліус® 20 к.е. – новий стандарт для контролю борошнистої роси

ОСІНЬ – ЧУДОВА ПОРА, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ І ЯКІСНЕ ЗБЕРЕЖЕННЯ УРОЖАЮ…

data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

Метки: , ,