Снігова пліснява

Снігові плісняви — це комплекс хвороб, спричинених низькотемпературними грибами і грибоподібними організмами. Традиційно поняття «снігова пліснява» ототожнюють із «фузаріозною сніговою пліснявою». Разом із тим достатньо часто зустрічають ураження тифульозом. Крім цих хвороб, симптоми снігової плісняви викликає гриб Sclerotinia borealis (snow blight, snow scald) і ооміцети Pythium spp. Загальноприйняті назви — «склеротиніоз» і «пітіозна снігова пліснява»

Для захисту рекомендовано препарати на основі діючої речовини – Карбендазим (Дерозал, Дезал, Абсолют або інші аналоги)

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

Пропонуємо економічний препарат Абсолют (карбендазим 500 г/л норма 0,5 л/га) Ціна: 8,30$/л +380662156358 +380676613009

За даними білоруських учених плісняву зустрічають в усіх регіонах як на пшениці, так і на тритикале. До того ж поширення хвороби на тритикале іноді досягає 100%, а на пшениці — 37,2–48,8%. Важливою біологічною особливістю М. nivale є здатність рости і спричиняти ураження злаків у широкому температурному діапазоні — від 0 до 26°С і навіть під снігом.

Відомо, що метеорологічні умови відіграють вирішальну роль в інтенсивності розвитку рожевої снігової плісняви. Зокрема, ранній перехід температури через 0°С, випадання снігу на непромерзлий ґрунт, висота снігового покриву, його тривалість

Хвороба розвивається ранньою весною, відразу після танення снігу. На листках озимих з’являються водянисті плями c білим паутинистим нальотом, що приводить до склеювання листків; внаслідок чого уражені листя відмирає. При сильному ураженні спостерігається відмирання вузла кущіння, листових піхв, коренів і загибель всієї рослини. Біля основи стебел і на залишках загиблих рослин протягом усього вегетаційного періоду формується конідіальне спороношення гриба.
Збудник зберігається в грунті на органічних залишках і з осені починається зараження озимих культур. Початок розвитку грибниці на озимих посівах, що спостерігається ще з осені, посилюється ранньою весною, після танення снігу. Патоген має більшу агресивність при низьких температурах (5оС), чим і пояснюється переважне розселення гриба в роки з холодною весною. Низькі температури взимку стримують розвиток гриба, але життєздатність міцелію і конідій зберігається навіть при температурі -33оС. У природних умовах така температура буває взимку тільки при відсутності сніжного покриву.
Зустрічається на видах рр. Triticum, Secale, Dactilis, Agrostis, Poa, Alopecurus та інших представників род. Poaceae. Сніжні зими, низькі температури, висока вологозабезпеченість, розтягнуте танення снігу, підвищена кислотність грунтів визначають небезпеку частого появи інфекційного випрівання. В епіфітотійне роки (3 рази з 10 років) розвиток хвороби становить 40-50%, загибель – 15-20%. На окремих полях посіви можуть повністю загинути.
Фактори, що сприяють розвитку хвороби:

 • Ослаблення рослин в результаті несприятливих умов (відлига, надмірна вологість грунту, порівняно низька температура навесні, повільне танення снігу і випадання його на не промерзлий грунт).
 • Висока вологість повітря при відносно низькій температурі (4°С) навесні.
 • Повторні та загущені посіви культури.
 • Підвищені дози азотних добрив.
 • Розташування посівів озимих культур в знижених місцях.

Заходи боротьби:

 • Створення і впровадження стійких сортів.
 • Якісний насіннєвий матеріал.
 • Правильний вибір попередників.
 • Дренування та вапнування вологих кислих грунтів.
 • Зяблева оранка.
 • Посів озимих в оптимальні терміни.
 • Осінні підживлення фосфорно-калійними добривами.
 • Протруювання насіння (Вінцит 050, к.с. – 1,5-2,0 л / га, Вінцит Форте, к.с. – 1,0 л / га)
 • Обробка рослин фунгіцидами, як можна пізніше восени, до випадання снігу на поля. (Імпакт, Таліус,…)
 • Обробка весною препаратами на основі карбендазиму.  Обробку слід проводити при першій можливості входу техніки в поле при температурі понад 5° C з великою нормою внесення робочого розчину (200 л/га)
 • Для запобігання загибелі озимих необхідно організувати агротехнічні заходи по боротьбі зі сніговою пліснявою – підживлення азотними добривами і боронування.

  Ранньовесняне боронування проводять в один – два сліди впоперек посіву після сходу снігового покриву в міру висихання грунту. При цьому руйнується ґрунтова кірка, видаляються відмерлі частини рослин, створюються сприятливі умови для розвитку озимих.

Джерела:

Позначки: