Система захисту та живлення пшениці

У нашій статті ми хотіли б зосередитися на системі  захисту  та живлення посівів озимої пшениці. Посіви озимої пшениці протягом вегетації пошкоджуються значною кількістю хвороб, шкідниками та конкурують з бур’янами, що призводить до зниження врожаю зерна та його якості. З інтенсифікацією виробництва і збільшенням продуктивності рослин шкідливість хвороб посилюється, і недобір врожаю може перевищити 50%.

Все починається з насіння!

⚠️ Для вдалого старту рекоменовано використовувати якісне, відкаліброване насіння. Перед посівом слід визначетись з  умовами проростання та захистити насіння.

Для вибору потрібного протруйника слід проводити фітоекспертизу та підбирати діючі речовини для найбільшої ефективності з забезпеченням економічного результату.

Ознайомитись: ФИТОЭКСПЕРТИЗА СЕМЯН: КАК ЧИТАТЬ ПРОТОКОЛ ?

Пропонуємо звернути увагу на перевірені якісні препарати, які можете в нас придбати: 

Фунгіцидні протруйники – для захисту від хвороб
  • Протруйник Кінто Дуо  (60 г/л Прохлораз, 20 г/л Тритіконазол ) – Басф          – 2,5 л/т
  • Протруйник Кінто Плюс  (33 г/л Тритіконазол, 33 г/л Флудіоксоніл, 33 г/л Ксеміум (флуксапіроксад) )– Басф – 1-1,5л/т
  • Систіва (333 г/л Ксеміум (флуксапіроксад) ) – Басф – 0,75-1 л/т
  • Вайбранс Інтеграл 235 FS, т. к. с. – (25 г/л Седаксан + 25 г/л Флудиоксоніл +10 г/л Тебуконазол +175 г/л Тіаметоксам)
  • Протруйник Іншур Перформ (Піраклостробін 40 г/л, тритиконазол 80 г/л)– Басф
  • Протруйник Витавакс (Карбоксин: 200 г/л + Тирам: 200 г/л) –   Ариста   –  3 л/т
  • Протруйник Вікинг (Карбоксин: 200 г/л + Тирам: 200 г/л)– Нертус 

⚠️ Для підготовки поля, перед посівом, для знищення багаторічних бур’янів проводять обробіток гербіцидом суцільної дії на основі калійної солі гліфосату (Раундап Макс, Рауль Форте, Аргумент Форте, Напалм Форте, …) , а також для підсилення дії додають препарати що містять дикамбу, МЦПА.

⚠️ В залежності від наявності в грунті поживних речовин та попередника слід внести компенсаційний азот, фосфор, калій, сірку та інші елементи що є в ефіциті.

Внесення амонійного азоту з осені сприяє підвищенню стійкості рослин до кориневих та прикориневих гнилей.

⚠️  Осіннє внесення гербіцидів дає змогу раціонально використати високовартісні мінеральні добрива, підвищити ефективність застосування добрив. Вартість мінеральних добрив, що використовуються бур’янами в осінній і весняний період вегетації до внесення гербіциду, незрівнянно вища за вартість гербіциду.

Гербіциди для застосування восени на посівах зернових культур

Гербіцид Виробник Діюча

речовина

Культура Норма

витрати

Термін застосування Спектр дії
МАРАФОН BASF 250 г/л

пендиметалін 125 г/л ізопротурон

Озима

пшениця,

ячмінь

4 л/га Оприскування у фазу культури 1-3 листки (ВВСН 11-13), коли бур’яни знаходяться на початкових фазах розвитку, або у фазі 3-4 листки на зернових до фази початку кущення (ВВСН 13-21).

Але бур’яни не повинні бути перерослими! Наприклад, підмаренник не має пройти стадію першої мутовки.

Однорічні дводольні та злакові бур’яни
СТОМП

+

ГРОДІЛ

МАКСІ

BASF

BAYER

330 г/л

пендиметалін 25 г/л

йодосульфурон 100 г/л

амідосульфурон 250 г/л

мефенпір-діетил

Озима

пшениця

2,5-3

л/га

+

0,11 л/га

Оприскування у фазу 1-3 листки (ВВСН 11-13). За 1-2 тижні до припинення вегетації культури. Однорічні злакові та однорічні і багаторічні дводольні бур’яни
ПІК

+

ЛОГРАН

SYNGENTA 750 г/кг просульфурон 750 г/га триасульфуро н Озима

пшениця

8-10 г/га +

6,5-10

г/га

Оприскування посівів від фази 2-3 листків (ВВСН 11 – 13) до прапорцевого листка включно (ВВСН 37-45). Однорічні та деякі

багаторічні

дводольні

бур’яни

ГРОДІЛ

МАКСІ

+

ЗЕНКОР

ЛІКВІД

BAYER 100 г/л

амідосульфуро

н

250 г/л мефенпір- діетил 600 г/л метрибузин

Озима

пшениця

0,11 л/га +

0,3-0,4

л/га

Застосування тільки восени від 3-х листків до середини кущення (ВВСН 13-21). Оптимальний строк застосування – від 3 до 5 Однорічні,

багаторічні

дводольні та

однорічні

злакові

бур’яни

листків.

Але за 1 -2 тижні до припинення вегетації культури.

МАРАФОН

Забезпечує ефективний контроль метлюга, підмаренника, ромашки та інших однорічних злакових та дводольних бур’янів у посівах зернових культур, а також – контроль падалиці ріпаку у т.ч. Clearfield (коли ріпак перебуває у фазі сім’ядоль). Поглинається первинним корінням та паростками бур’янів. Гербіцид з ґрунтовою активністю. Забезпечує довготривалий контроль (включаючи весняні «хвилі» бур’янів). Немає обмежень щодо чергування культур у сівозміні.

БАКОВА СУМІШ Пік + Логран

Забезпечує ефективність при низьких температурах (від +5°С), не впливає на морозостійкість культурних рослин. Ґрунтова активність стримує проростання нових сходів бур’янів, зокрема навесні. При осінньому застосуванні через сезон відсутня будь-яка післядія на культури сівозміни.

БАКОВА СУМІШ Гроділ Максі + Зенкор Ліквід

Забезпечує високу ефективність проти широкого спектру зимуючих та ярих бур’янів. Контроль падалиці соняшника та ріпаку, стійких до дії імідазалінонів і сульфоніл-сечовин.

 

⚠️ Гербіциди для застосування весною на посівах зернових культур

Рекомендуємо ознайомитися вам із нашим ТОПом  гербіцидів на пшеницю та ячмінь, та деякі рекомендації до них. Найбільш часто користуються гербіцидом КОНВОЙ, ТРИАТЛОН, аналогами ПРІМА, ДЕРБІ та аналог ВЕЙРОН – що мають гарну ціну та широкий спектр дії. При відсутності падалиці хімічних гібридів соняшника та ріпаку аналогами ГРАНСТАР ПРО що мають низьку ціну та широкий спектр дії та відсутності обмежень по фазі внесення.

🌾Прима та її аналоги (0,4-0,5 л/га, тара 5л) Ціна від 1100грн/5л: Приус, Примус, Хаммер Дуо, Балерина, Дисулам, Агент  – Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім’ядольних бур’янів у посівах зернових. Є обмеження по фазі розвитку куультури. Застосовувати у фазі кущення. Запізення з внесенням може вплинути на врожайність. 

🌾Гербіцид Конвой Ціна ≈3640грн/кг (Трибенурон-метил, 300 г/кг; Флорасулам, 105 г/кг; Триасульфурон, 95 г/кг; 40-50г/га) – Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім’ядольних бур’янів. Ефективність проти широкого спектру найпоширеніших дводольних бур’янів. Тривале «вікно» застосування: від фази 3-х листків до фази формування прапорцевого листка включно. Контроль падалиці «хімічних соняшників». Здатність працювати при температурах від +5 °С. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами та мікродобривами. 

🌾 Гербіцид Триатлон ≈3780грн/л (Тифенсульфурон-метил, 300 г/кг + Трибенурон-метил, 300 г/кг + Флорасулам, 100 г/кг; 30-50г/га) Максимально широкий спектр дії проти дводольних бур’янів. Контроль підмаренника чіпкого у всіх фазах розвитку. Широкі строки застосування. Відсутність обмежень в сівозміні. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами та мікродобривами.

🌾 Дербі (Флуметсулам, 120 г/л + Флорасулам, 80 г/л; 0,05-0,07 л / га) та аналог Вейрон

🌾Гранстар Про (Трибенурон-метил 750 г/кг; 20-30г/га) та його аналоги Ціна від 1250грн/1кг: Грізний, Альфа-Стар, Шериф, Римакс, Гренадер  –  Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім’ядольних бур’янів у посівах зернових. Широкий спектр дії і фаза обробки пшениці. Не забирає падалицю соняшника під гранстар, та частково під євролатнинг. Перші візуальні симптоми дії препарату на бур’яни спостерігаються через 7-10 днів після обробки. Повна загибель бур’янів спостерігається на 15-20 день. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин (низькі температури, посуха) уповільнюють дію препарату та прояв візуальних ознак гербіцидної дії. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами та мікродобривами. 

🌾Гранстар Голд та аналог:

🌾 Гербіцид Калібр (Трибенурон-метил – 250 г/кг, тифенсульфурон-метил – 500 г/кг) та аналог: Тиберій

🌾Гербіцид Квелекс (галауксифен-метил 100г/кг + флорасулам, 100г/кг + клоквінтосет-кислоти, 70,8 г/кг (антидот))

🌾Гербіцид Капуеро, в.д.г.( Трибенурон-метил, 563 г/кг; флорасулам, 187 г/кг; 20-25г/га;0,3 кг)

Однокомпонентні гербіциди, що мають гарну дію, але також мають обмеження по фазі внесення (фаза кущення), деякі бур’яни мають стійкість.

🌾Эстет (ефір 2,4-Д) та його аналоги: Естерон, Ефірон, Альфа – Ефір,

Знищує проблемні бур’яни: берізку, осот та ін. Низькі норми витрати. Вносити у фазу кущення.

🌾Агритокс (МЦПА у формі солей диметиламінної, натрію та калію, 500 г/л) Стандарт ефективності проти усіх видів хвоща та берізки польової Зареєстрований до прапорцевого листа зернових. Контролює падалицю ріпаку та соняшнику (в т.ч. стійку до ALS-інгібіторів)

🌾Дианат (Дикамба) та його аналоги: Дикабрист, Альфа – Дикамба

Надійний контроль широколистих бур’янів, включаючи важковикорінювані кореневі бур’яни. Відмінне рішення для захисту від бур’янів, стійких до 2,4-Д і сульфонілсечовини. Ефективне усунення падалиці попередніх культур (ріпак, соняшник). Висока вибірковість по відношенню до культури. Відсутність обмежень в сівозміні. Еталон економічної та біологічної ефективності при використанні в бакових сумішах із сульфонілсечовинами та гліфосатами завдяки високому синергетичному ефекту.

Інші гербіциди на пшеницю, що можна застосовувати на пшениці, проте через високу ціну та вузький спектр дії застосовуються рідко.

Гербіцид Аденго

Гербіцид Базагран

Гербіцид Хармоні та аналог Альфа – Маіс

Гербіцид Лонтрел Гранд

Також може бути цікавим:

ЗНИЩЕННЯ ЗЛАКОВИХ БУР’ЯНІВ (У Т.Ч. ПИРІЙ, ЯЧМІНЬ, МЕТЛЮГ, ВІВСЮГ ) У ПОСІВАХ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ

 

Позначки:, ,