ШКІДНИКИ ЗАПАСІВ І ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З НИМИ

Щорічно комахи шкідники запасів поїдають до 10-15% зерна, виробленого в світі, а в окремих країнах, що розвиваються – 30-50%. Щорічно втрачається від шкідників хлібних запасів при зберіганні десятки млн. тонн зерна. Зерно пшениці від пошкодження комірним довгоносиком втрачає до 50%, кукурудзи – 35% ваги. Гусениці зернової молі виїдають до 70% ендосперму, а борошноїди і кліщі – сприяють зниженню схожості, в залежності від виду шкідника, на 18- 92%.

До найбільш поширених шкідників зерна і зерно продуктів (комірних шкідників) відносять: борошняний кліщ, амбарний довгоносик, хрущак борошняний, борошняна вогнівка та ін.

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

Борошняні кліщі (Tyroglyphus Farinae) – дуже дрібні членистоногі, ледь помітні неозброєним оком, майже прозорі, харчуються зерновим пилом і пошкодженим зерном. Уражене ними зерно затхлого запаху. Велика кількість борошняних кліщів робить зерно і зерно продукти непридатними в їжу, знижує схожість насіння. Зі складу в склад кліщі можуть переноситися з взуттям і одягом людей, а також літаючими комахами і мишами.

Борошняний кліщ (Tyroglyphus Farinae)

Амбарний довгоносик (Calandra granaria) – жучок 2,2 – 4 мм довжиною, з довгим хоботком, яким він просвердлює оболонку зерна і виїдає його зміст; при розмноженні проробляє в зерні ямку, куди і відкладає яйце. Личинка проникає в глиб зерна і харчується їм.

Амбарний довгоносик (Calandra granaria)

Хрущак борошняний (Tenebrio molitor). Жуки досягають 12-18 мм в довжину. Тіло досить плоске, бічні сторони майже паралельні. Зверху жук чорно-бурий, зі слабким жирним блиском, знизу червонуватий. Личинка довжиною до 2,5 см і більше, гола, буро-жовта, циліндрична, безока, з трьома парами грудних ніжок, кожна ніжка з коготком; вусики 4-членисті, верхні щелепи на вершині роздвоєні. Задній членик тіла конусоподібний, закінчується двома гачками, спрямованими догори; задній отвір поміщається на задньому краю передостаннього членика на невеликому підвищенні, перед яким знаходяться ще дві невеликих бородавочки – все це грає роль підштовкувача при пересуванні личинки.

Великий борошнистий хрущак (Tenebrio molitor)

Борошняна вогнівка (Asopia farinalis L.). Самки в розмаху крил 20-30 мм, самці – 18-24 мм; передні крила біля основи і верхівки чорно-бурі, посередині з широкою жовто-бурою перев’яззю, облямованою по сторонам від темних ділянок білими вигнутими поперечними лініями; задні крила широкі, темно-сірі зі світлим краєм і білими вигнутими поперечними смугами. Яйце розміром 0,6 мм, овальне, білувате. Гусениця 20-25 мм довжиною, буро-біла з коричневою головою; спинна сторона черевних сегментів з ямкуватою структурою. Зимують гусениці старших вікових груп у харчовому субстраті або лялечки в коконах. Харчуються борошном, зерном, висівками, комбікормами, засмічуючи їх екскрементами і павутинними трубчастими ходами, в яких вони живуть. Частина гусениць окукливается в ходах, інші плетуть з павутини і сміття на стінах, перегородках, сіро-білі кокони, в яких обертаються в лялечку. Весь цикл розвитку в залежності від умов середовища і харчування гусениць триває 50-250 діб. За рік розвивається два – три покоління.

Борошняна вогнівка (Asopia farinalis L.)

Сучасні методи боротьби з шкідниками хлібних запасів можна розділити на дві групи: профілактичні та винищуючі.

Профілактичні включають комплекс заходів, спрямованих на запобігання зараження зерна, що зберігається. У цю групу входять: знезараження сховищ і устаткування перед закладкою зерна на зберігання, перевірка зерна по кожній одиниці транспорту на зараженість, використання незараженого транспорту, брезентів, тари, встановлення сіток на вікнах і вентиляційних каналах, видалення з території зерновідходів, зернового пилу, бур’яну (на них можуть накопичуватися шкідники).

Винищувальні заходи спрямовані на знищення шкідників, що вже попали в зерно, сховища, зернопереробні підприємства, обладнання, інвентар і т.п. Ці заходи боротьби можна розділити на дві великі групи: фізико-механічні та хімічні. Деякі з фізико-механічних заходів боротьби не вимагають особливої ​​підготовки і можуть застосовуватися працівниками підприємств системи зберігання. До фізико-механічних заходів боротьби відносять: механічні, термічні заходи і використання різних випромінювань. Механічні заходи – це очищення будівель, споруд, обладнання, тари, території і т.д. від залишків зерна, пилу, в яких можуть міститися комахи і кліщі. Але основним недоліком цього методу це те, що  не вдається домогтися повного знезараження. Частина шкідників залишається.

До механічних заходів боротьби відносять вилов гризунів за допомогою різних пасток. Термічні заходи включають в себе застосування високих і низьких температур. З цією метою можуть бути використані зерносушарки, в яких зерно нагрівають до 50-55 ᵒС. При цій температурі комахи і кліщі гинуть. Є небезпека, що можуть відбуватися зміни і в самому зерні.

Цей метод неприйнятний для насіннєвого зерна.

Хімічні заходи боротьби (обпилювання, обприскування, аерозолі і газація) передбачають застосування різних хімічних речовин, які викликають загибель шкідників. При обпилюванні застосовують порошки для обробки насіннєвого зерна і для боротьби з гризунами. Обприскування зазвичай використовують для обробки будівель, зерносховищ, території, транспортних засобів, аерозольній обробці піддають сховища. Газація (або фумігація) – основний спосіб знезараження зерна для цього методу зазвичай використовують високотоксичні речовини.

У нас компанія ТОВ «ОДІН АГРО ТРЕЙД» є препарати які збережуть Ваш урожай в період зберігання.

Ціна роздрібна 500 грн/кг на 100 т зерна, оптову ціну уточнюйте.

Фосміній (фосфід алюмінію, 560 г/кг (газ фосфін).

Алфос (фосфід алюмінію, 560 г/кг (газ фосфін).

Механізм дії: В результаті контакту діючої речовини фосфіду алюмінію з вологою атмосферного повітря відбувається хімічна реакція, в результаті чого відбувається розкладання препарату з виділенням безбарвного газу фосфіну, вуглекислого газу та аміаку. Газ фосфін викликає параліч нервової системи шкідників в результаті чого настає порушення процесів метаболізму і блокується надходження кисню в організм. В результаті настає загибель шкідників. Швидкість впливу препарату на шкідників залежить від концентрації газу фосфіну в повітрі. Повна загибель відкрито живучих шкідників, досягається при забезпеченні показника концентрації фосфіну на час експозиції на рівні 7 г/год/м², шкідники в захисній формі зараження зерна та зерно продуктів – 25 г/год/м².

Властивості і переваги: 

  • Фуміфос забезпечує 100% загибель всіх шкідників сільськогосподарської продукції при її зберіганні, незалежно від стадії розвитку як комах, кліщів а також гризунів.
  • Фіміфос широко застосовується на хлібоприймальних підприємствах в колективних і насінневіробнічіх підприємствах для обробки поїздів, млинів, елеваторів, насіння і продовольчого зерна, борошна, крупи, сухих овочів та іншої сільськогосподарської продукції.
  • Характеризується високою біологічною активністю і легкістю застосування.
  • Не впливає на схожість і якісні показники насіння і продукції.

Реєстрація препарату:

Вид оброблюваної продукції Об’єкт Норми витрати препарату Умови застосування
Зерно насіннєве, продовольче, фуражне насипом шкідники запасів 9 г/т (3 табл./т) При 5-10 ºС експозиція 10 діб, при 11-15 ºС – 7 діб, при 16-20 ºС – 6 діб, при 21-25 ºС – 5 діб. Дегазація – мінімально 10 діб
Зерно затареное в мешки; чай, арахис, какао бобы, сухофрукты, сухие овощи и тому подобное 3-9 г/т (1-3 табл./т)
Незавантажені складські приміщення 3-6 г/м(1-2 табл./м3)

І пам’ятайте, своєчасне виявлення шкідників хлібних запасів, визначення ступеня зараження, знання їх біологічних особливостей, шкодочинності та захисних заходів допоможуть Вам зберегти зерно і зернопродукти від пошкодження під час зберігання.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Позначки: