Прямий посів – відеоогляд

Прямий посів – це агротехнічний прийом, коли посів виконується в непідготовлений ґрунт, де не проводився попередній обробіток ґрунту. Посів роблять спеціалізованою сівалкою, яка розрізає ґрунт та рослинні рештки, які є на полі, вносить добрива і висіває насіння, після чого закриває борозну. Структура ґрунту при цьому порушується тільки в місці проходу сошника, а в міжряддях залишається неторканою. Далі ви можете переглянути відеогляд результатів прямого посіву пшениці та ячменю по різних попередниках – ріпак, гірчиця, соя, соняшник.

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

КОЛИ І ДЕ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ «ПРЯМИЙ ПОСІВ»?

Прямим посівом сьогодні нікого не здивуєш. Його застосовують і ноутільщіки, і стріптільщіки, і навіть ті, хто працює по-старинці, піддаючи ґрунт обробці. Часто прямий посів, як агротехнічний прийом, в традиційній і мінімальній технології, зустрічається при посіві озимих культур. Така ситуація може виникнути при будь-якому «пізньому» попереднику – сої, кукурудзі або соняшнику. Коли, після збирання немає часу на підготовку поля для посіву озимих.

Підштовхнути до прямого посіву, також, може відсутність опадів перед посівом озимини. Передпосівний обробіток висушить ґрунт. Якщо в такій ситуації «дисконути», то на полі утворюються сухі грудки. Розбити такі грудки можна тільки після доброго дощу – більше 10 мм. Для цього потрібно провести ще боронування або коткування ребристими котками. Якщо ж цього не зробити, то якісно посіяти в сухі грудки землі буде проблематично.

В цьому випадку прямий посів дозволить не втратити залишки вологи в ґрунті і заощадити гроші на дизельному пальному. Прагнення заощадити на пальному – ще одна причина використання прямого посіву. Наприклад, посів озимих після попередників з малою кількістю рослинних решток – ріпаку або гороху, коли навіть сівалка для міні-тілл здатна більш-менш якісно провести посів.

Трапляється, що прямий посів застосовується не на 100% площ або не на всіх культурах. Наприклад, зернові сіють прямим посівом, а соняшник і кукурудзу тільки після плуга.

ПЕРЕВАГИ ПРЯМОГО ПОСІВУ БЕЗ НОУ-ТІЛЛ

Переваги прямого посіву в кожному окремому випадку – різні. У всіх перерахованих вище випадках, коли прямий посів використовують не в системі ноу-тілл – це, як правило, вихід із ситуації. Він дозволяє зробити посів тоді, коли неможливо або малоефективно проводити обробіток ґрунту.

У ґрунті при прямому посіві зберігається більше вологи, ніж після дискування або оранки. Волога краще зберігається і після посіву, в процесі вегетації. Так як поле застелене рослинними рештками, поліпшується температурний режим, і волога менше випаровується у весняно-літній період.

Періодичне застосування прямого посіву дає можливість отримати тимчасові економічні переваги, економію коштів. Прямий посів знижує витрати на ПММ і, частково, на запчастини, за рахунок відмови від основного обробітку ґрунту. Вам все одно доведеться утримувати парк тракторів і ґрунтообробних агрегатів, якщо прямий посів застосовується не постійно, або підприємство повністю не перейшло на технологію ноу-тілл.

Застосування прямого посіву деякими стріптільними агрегатами також дає деякі переваги по економії часу і частково фінансів. Але за рахунок глибокого і інтенсивного розпушування не дає всіх переваг в порівнянні з прямим посівом в ноу-тілл. Адже для стріптільних агрегатів необхідний більш потужний трактор і руйнування структури ґрунту іноді навіть більше ніж при традиційній технології. Якщо хочете покращувати структуру ґрунту і збільшувати гумус в ній – то стріптільний прямий посів тут не помічник.

Текст з сайту: http://blog.agromir-notill.com/ua/pryamij-posiv-ce-nou-till-chi-ni/

Позначки:, , , ,