Підживлення озимих зернових, а саме пшениці та ячменю сівалкою

Перше весняне підживлення  проводимо на початку відростання рослин, тобто у фазі весняного кущіння, – це період можна назвати “критичним” щодо азоту. Адже в рослин відбувається інтенсивний ріст наземних вегетативних органів. Та основне те, що в конусі наростання закладаються важливі елементи продуктивності рослин: кількість бічних стебел, листя, а відповідно, й площа листкової поверхні та густота посіву. В цей період потрібне помірне азотне живлення озимої пшениці. Ми використовуємо підживлення в розмірі 30% від загального обсягу потреби азоту на запланований урожай. Потрібну кількість вираховуємо залежно від агрокліматичних умов нашої зони, попередника, фенології рослин тощо (норми внесення добрив під озиму пшеницю). Надлишок азоту в цей період теж небажаний, адже він може спричинити вилягання рослин у фазі трубкування

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

Одним з варіантів оптимального підживлення є одноразове підживлення за допомогою сівалок, особливо при дефіциті вологи.

Рекомендується застосовувати комбінацію двох видів добрив Аміачну селітру та Карбамід.

В один бункер завантажуємо селітру  з розрахунку 100-150 кг/га, в інший карбамід 60-100 кг/га що має пролонговану дію.

Даний спосіб дає можливість отримати врожайнісь понад 50 ц/га навіть в умовах Одеської області

Агрегати та основні параметри роботи: мтз -82 + сз-3.6  селітра та карбамід, швидкість 5 км\год прикореневим способом за допомогою дискових сівалок під час підсихання ґрунту впоперек рядків або під кутом на глибину 3—4 см, або вздовж при умові попадання сошників в міжряддя.

За такого способу внесення добрива потрапляють у зволожений ґрунт у зону розташування кореневої системи. При цьому одночасно відбувається аерація та розпушування ґрунту, видаляються відмерлі рештки та частково знищуються бур’яни, поліпшується фітосанітарний стан посівів. Особливо це важливо за умов швидкого підсихання ґрунту.

Для створення оптимальних умов для росту та розвитку, озиму пшеницю потрібно забезпечити легкодоступними формами Азоту впродовж вегетації. Але варто врахувати, що надмірне азотне живлення з осені призводить до різкого зниження зимостійкості, переростання рослин пшениці. Взимку ж значна частина Азоту, що не була використана, буде промиватись в глибші шари ґрунту, зменшуючи ефективність від застосування.

Тому для ефективного забезпечення рослин Азотом напротязі вегетації необхідно вносити добрива роздільно в декілька прийомів:

  • в основний обробіток чи під час посіву вносять 30 кг Азоту в діючій речовині. Це сприяє оптимальному розвитку озимої пшениці, а за рахунок накопичення пластичних речовин, підвищується зимостійкість. Після стерньових попередників підвищують дозу азотних добрив для кращого розкладання соломи;
  • підживлення азотними добривами ранньою весною на 2-3 етапі органогенезу підвищує кущення, густоту стояння на 1 га. Це підживлення називають ще регенеративним і дозу Азоту регулюють в залежності від стану посіву та часу початку відновлення вегетації (30-60 кг в д.р.);
  • друге підживлення (продуктивне) проводять тоді, коли рослини озимої пшениці знаходяться в фазі виходу в трубку (четвертий етап органогенезу). Таке внесення найбільше впливає на майбутній урожай, бо покращується ріст бокових стебел, підвищується озерненість колоса та його продуктивність. Доза регулюється в залежності від першого підживлення та має складати близько 50% від загальної кількості азоту (N60-90);
  • третє підживлення (його ще називають якісним) припадає на фазу колосіння-наливання зерна. В цей період вносять останню частину Азоту в дозі N30-60. Таким чином продовжують вегетацію верхніх листків та підвищують інтенсивність фотосинтезу. Останнє підживлення впливає на урожайність, а особливо на якість продукції та масу 1000 насінин.

Ключові фази росту та розвитку рослин озимої пшениці

Проростання та сходи

Залежно від родючості ґрунту протягом трьох місяців після посіву може виникнути потреба у внесенні азотних і фосфатних добрив для розвитку здорового та сильного травостою рослин. Добрива можуть бути внесені в рядок при посіві або розкидані одразу після. Протягом цього періоду необхідно здійснювати регулярний контроль за посівами, щоб не допустити дефіциту мікроелементів, особливо марганцю й цинку.

Вихід в трубку

Навесні через 6-7 місяців після посіву починається фаза активного росту рослин, і щоденна потреба в поживних речовинах зростає в міру збільшення біомаси. У цей період найнеобхіднішими основними елементами є азот, калій, фосфор і сірка, тому рекомендується проводити неодноразове внесення добрив відповідно до потреб. Враховуючи прискорені темпи росту і розвитку рослин, щоб уникнути дефіциту мікроелементів, їх норми внесення також повинні бути підвищені.

Для цих цілей застосовують позакореневе підживлення (лінійка продуктів YaraVita). Крім того, необхідно контролювати рівень марганцю, цинку, міді і магнію протягом цього періоду росту.

Наливання зерна

На етапі формування, наливу і дозрівання зерна рослинам пшениці необхідні здорове зелене листя для безперервного забезпечення зерен, що дозрівають, продуктами фотосинтезу. Для максимального збільшення кількості продуктивних колосків корисно провести підживлення добривами. Рівень азоту в листках необхідно підтримувати аж до початку цвітіння. Крім того, слід враховувати, що для максимальної врожайності необхідні такі поживні елементи як: фосфор, магній і бор.

Джерела:

ПУБЛІКАЦІЇ ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИМИ
data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

Метки: , ,