Ортофосфорна кислота як добриво та інші її властивості.

Ортофосфорною кислотою називається неорганічне з’єднання. Використовується в сільському господарстві для промивання систем крапельного поливу і як фосфорне добриво.

Застосування ортофосфорної кислоти.

Ортофосфорна кислота виступає джерелом фосфору P2O5 використовується як добриво для сільськогосподарських культур. У зв’язку з високими цінами на комплексні добрива, її використовують як вигідну альтернативу. Найчастіше в краплинному поливі використовую технічну кислоту (75%) вміст P 2O5 = 54,32%. Вартість ортофосфорної кислоти  75%  оптом від 17500 грн/т

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

Застосовують ортофосфорну кислоту досить широко. Застосовується в сільському господарстві, тваринництві, будівництві, медицині та в побуті.

Основне споживанням служить виробництво фосфорних і комбінованих добрив: фосфорних солей амонію, натрію, кальцію, марганцю і алюмінію, а також для органічного синтезу, у виробництві активованого вугілля і кіноплівки, для виробництва вогнетривів, вогнетривких єднальних, кераміки, скла, добрив, синтетичних миючих засобів , в медицині, в металообробній промисловості для очищення і полірування металів, в текстильній для вироблення тканин з вогнезахисним просоченням, нафтовій, сірниковій промисловості, для виробництва еактівной і харчової фосфорної кислоти.

Харчову ортофосфорну кислоту застосовують в харчовій промисловості як антиоксидант і регулятор кислотності (E338) у виробництві газованої води і для отримання солей, виготовлення печива, сухарів.

Застосування ортофосфорної кислоти в сільському господарстві

Ортофосфорна кислота, як добриво, знайшла своє застосування досить давно. Хімічна сполука, потрапляючи в грунт, а потім відповідно до рослини, дозволяє їм пережити посуху, а також робить більш морозостійкими, що дуже важливо при нестабільних погодних умовах. З таким добривом живильний шар грунту стає ідеальним для вирощування овочів і зелені. Застосування ортофосфорної кислоти в овочівництві на краплинному зрошенні дає суттєву економію на даному добриві, а також чистку та дезінфекцію систем поливу.

Ортофосфорна кислота для овочів

Фосфорна кислота сильно впливає на зав’язування квіток і плодів, і тому у томатів, огірків та інших подібних культур дуже висока потреба в фосфорі. Для овочів на 10 л води готують більш складний “коктейль”: 1 ч. Ложка кислоти, 1 ст. ложка карбаміду, 1 ст. ложка калійного добрива, 1 ч. ложка мідного купоросу, 1 ч. ложка борної кислоти, марганцівка (до фарбування води в рожевий колір). Цією сумішшю підгодовують 3 рази за сезон з інтервалом в 10 днів.

Застосування ортофосфорної кислоти в овочівництві на краплинному зрошенні дає суттєву економію на даному добриві, а також чистку та дезінфекцію систем поливу.

Оротофосфорная кислота для дерев і чагарників

Підгодовуючи дерева і чагарники восени, застосовують таку суміш: 1 ч. Ложка ортофосфорної кислоти, 2 ст. ложки калійних добрив на 10 л води. Навесні суміш трохи змінюють: беруть 1 ч. Ложку ортофосфорної кислоти і 2 ст. ложки карбаміду на 10 л води. Цим розчином поливають вологу землю, а потім добре заливають лунки водою

Ортофосфорна кислота для грунту

Добрива на основі ортофосфорної кислоти також сприятливо діють на грунт, сприяючи його структурності, розвитку ґрунтових бактерій, зміни ефективності  інших елементів, що містяться в грунті. Також використовують для підкислення грунту.

Підкислення грунту ортофосфорною кислотою сприяє збагаченню грунту рухомими з’єднаннями алюмінію, марганцю і заліза.

Ортофосфорна кислота для тваринництва

У ветеринарії сільського господарства ортофосфорна кислота незамінна, вона застосовується як лікарський засіб для тварин. Багато проблем з сечовою системою свиней, великої рогатої худоби, кроликів та інших домашніх тварин можна вирішити за допомогою цієї речовини.

У виробництві харчових продуктів застосовується як регулятор кислотності, її маркування – Е338. Добавка Е338 належить групі антиоксидантів, тобто речовин, які запобігають зміна кольору і окислення продуктів харчування. Кислота використовується з метою підкислення напоїв, їжі. Вона дає кислий або гострий присмак. Ортофосфорная кислота широко застосовується при виготовленні плавлених сирків, цукру, ковбас, хлібопекарських порошків, ароматизованих напоїв через легкість отримання і низької вартості.  Основна складова Кока Коли.

Ортофосфорна кислота надходить в продаж в каністрах та кубах.

ХАРАКТЕРИСТИКА ВОДНИХ РОЗЧИНІВ H 3 PO 4

Вміст,% по масі

T. затв., 0 C

T. кип., 0 C

кДж / (кг • К)

Па • с (25 0 C)

Уд. елект. провідність, См / м (25 0 C)

Тиск пара, Па (25 0 C)

3 PO 4

2 O 5

5

3,62

0,8

100,10

4,0737

0,0010

10,0

3129,1

10

7,24

-2,10

100,20

3,9314

0,0011

18,5

3087,7

20

14,49

-6,00

100,80

3,6467

0,0016

18,3

2986,4

30

21,73

-11,80

101,80

3,3411

0,0023

14,3

2835,7

40

28,96

-21,90

103,90

3,0271

0,0035

11,0

2553,1

50

36,22

-41,90

104,00

2,7465

0,0051

8,0

2223,8

60

43,47

-76,9

114,90

2,4995

0,0092

7,2

1737,1

70

50,72

-43,00

127,10

2,3278

0,0154

6,3

1122,6

75

54,32

-17,55

135,00

2,2692

0,0200

5,8

805,2

Техніка безпеки

Ортофосфорна кислота – агресивна, пожежо- та вибухобезпечна рідина. При роботі застосовувати спецодяг, органи дихання захищати респіраторами. При контакті зі шкірою викликає опіки, запальні захворювання шкіри, при вдиханні – кашель, при попаданні в очі – печіння, при гострому отруєнні – запаморочення, головний біль, блювоту, пронос, утруднене дихання. Нагріта (понад 80 ° С) розпорошена або у вигляді пари фосфорна кислота сильно дратує верхні дихальні шляхи. Всі роботи з кислотою повинні проводитися в приміщеннях, обладнаних припливно-вентиляцією. Працюючі повинні бути забезпечені спеціальним одягом (суконний костюм) і взуттям (гумові чоботи), кислотостойкими гумовими рукавицями або рукавичками, засобами захисту органів дихання та очей.

Ортофосфорна кислота як добриво.

Кислоту можна застосовувати як добриво, для зручності і безпеки перед застосуванням необхідно знизити її концентрацію до 20-30%. Застосовують як самостійно так і в суміші з іншими водорозчинними добривами, наприклад КАС. Кислота сильно підкислює грунт. Ефективно вносити на лужних грунтах.

Солі ортофосфорної кислоти застосовують як рідке комплексне добриво для некореневого та кореневого підживлення сільськогосподарських культур.

Рідкі фосфорвмысны добрива виробляють в двох основних формах: на основі ортофосфата амонію і поліфосфатів амонію. Різниця між різними ЖКП складається в марці фосфорної кислоти, використовуваної в процесі виробництва. Більшість фосфорної кислоти для рідких добрив виробляється мокрим методом (екстракційна фосфорна кислота), при якому подрібнена фосфоритне руда обробляється кислотами. Але деякі ЖКП виробляють на основі фосфорної кислоти, виробленої сухим методом – термічна фосфорна кислота (вона є хімічно чистішою, з меншою кількістю домішок, але і ціна на неї вища). Поліфосфати виробляють шляхом конденсації ортофосфорної кислоти, отриманої обома методами (частіше першим).

При виробництві ЖКП на основі ортофосфорної кислоти сумарний вміст основних елементів живлення рідко перевищує 30%, так як в більш концентрованих розчинах при низьких температурах відбувається кристалізація солей і випадання їх в осад. З економічної точки зору така концентрація є низькою. При виробництві на основі поліфосфорною кислоти можливо досягти більш високої концентрації елементів живлення.

Ортофосфорна кислота в гідропоніці.

У гідропоніці кислота знайшла широке застосування як один з найбільш підходящих варіантів для зниження рівня pH  і збільшення вмісту фосфору в живильному розчині .

Для промивки системи

Кислотна обробка запобігає осадженню розчинених у воді різних речовин, розчиняє існуючий осад і відкладення солей на крапельницях. При кислотній обробці осад  у вигляді слизу вуглекислого кальцію, фосфату кальцію, оксидів заліза розчиняється і може бути виведений з систем крапельного поливу. З цією метою кислотна обробка системи крапельного зрошення проводиться протягом 10-90 хвилин  розчином з  рН показником 2,0 і наступного промивання системи до проходження чистої води. Така процедура може проводитися неодноразово, до появи бажаного ефекту.

Приготування робочих розчинів

Оскільки фосфорна кислота дуже небезпечний для життя реактив, застосовувати її в концентрованому вигляді ми не рекомендуємо. Найбільш оптимальний варіант – це покупка вже готових розчинів фосфорної кислоти містять буферні добавки. Такий добавкою є  pH minus Bloom від FloraGrowing.

У продаж фосфорна кислота надходить у вигляді концентрованого розчину. Зазвичай це 75% або 85% -й водний розчин – безбарвна сиропообразная рідина без запаху. Для зручності і безпеки перед застосуванням необхідно знизити її концентрацію до 20-30%. Для цього розбавимо кислоту водою 1 до 3. Порядок дій наступний. Заповнимо ємність водою на 2/3 її обсягу. У цю ж ємність повільно внесемо концентровану фосфорну кислоту до нашої умовної позначки. Перемішаємо вміст. Розчин готовий до застосування.

У розбавлених до 40-50% розчинах відзначений більш стійкий водневий зв’язок фосфат-аніонів з молекулами води, а не з іншими фосфат-аніонами, тобто менша ймовірність випадання осаду при змішуванні з іншими добривами.

ВАЖЛИВО! Вносити необхідно кислоту в воду, а не навпаки.

 

Властивості ортофосфорної кислоти.

Одна з властивостей ортофосфорної кислоти полягає в наступному: при температурі, що перевищує 42 градуси за Цельсієм, починається процес її плавлення, при цьому речовина перетворюється на в’язку рідину без кольору.

Ще однією властивістю ортофосфорної кислоти є те, що вона добре розчиняється в воді. У зв’язку з цим кислота застосовується найчастіше в якості 85% водного розчину. В даному виді речовина являє собою сиропообразную рідина без кольору. Кислота має гарну ступенем розчинності у багатьох розчинниках, а також не має запаху.

З чим проходить взаємодія ортофосфорної кислоти? При нормальних умовах малоактивна і реагує лише з карбонатами, гидроксидами і  металами. При цьому утворюються одно-, дво- і тризаміщені фосфати Основні оксиди, метали, луги, солі слабких кислот, аміак – це речовини, з якими відбувається взаємодія ортофосфорної кислоти.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Позначки: