МІКРОДОБРИВО

Насіння соняшника від “Нертус Агро”

Купити та придбати насіння Соняшника від “Нертус Агро”  Ви можете  в ТОВ “ОДІН АГРО ТРЕЙД” – компаніїї, що є офіційним дилером “Нертус Агро”. Телефонуйте: +38 066 215 63 58 // +38 067 66 13 009. Є залишки минулого року, а також підписуємо договори на свіже насіння. Відправимо по Україні


Пропонуємо придбати насіння соняшника від «Нертус Агро» та інший…

Завантажити каталог: Каталог насіння – 2019.pdf

«Нертус Агро» вирощує насіння гібридів в умовах суворої просторової ізоляції в господарствах східної, центральної та південної України.

Агрономи «Нертус Агро» спільно з фахівцями Інституту м.Нові Сад контролюють розвиток рослин протягом всього періоду вегетації.

Передпосівна підготовка проводиться на сучасному технологічному обладнанні РETKUS. Після проведення первинного та вторинного очищення, сушіння, калібрування й обробки протруйниками, повністю готове до висіву насіння розфасовуються у фірмові паперові мішки.

Класичні гібриди Ціна за фракцію “Еліт” – договірна$- понад 9 кг/мішок. Фракція “Стандарт” – договірна$/мішок – понад 7 кг/мішок: НС РОМЕО, НС ФАНТАЗІЯ, НС ФЕЛІКС, НС-Х-6044Новинка.

А також з підвищеною стійкістю до вовчка: НС Фалкон, НС-Х-26752

Гібриди технологія “Сумо” гібриди стійкі під Експрес, Гранстар, Грізний. Ціна за фракцію “Еліт” – договірна$- понад 10 кг/мішок.: НС-Х-496, НС-Х-498

ІМІ технологія – гібриди під Євролайтнинг, Євроленд. Ціна за фракцію “Еліт” – договірна$- понад 10 кг/мішок. Фракція “Стандарт” – договірна$/мішок – понад 7 кг/мішок: Прімі, Рімісол

 За матеріалами видання ©Пропозиція

– В чому особливість цих гібридів?

 – НС Ромео має період вегетації 107–112 днів, НС Фантазія — 112–117 днів і НС Фелікс — 115–120 днів. У гібриду .

Стійкість до полягання, посухи та осипання у гібридів НС Ромео та НС Фантазія висока, а у НС Фелікс — найбiльшiй вихiд олii, до 55%.

Для всіх цих гібридів характерна висока і, що ще важливіше в умовах нинішніх кліматичних змін, стабільна врожайність. Крім того, вони стійкі до багатьох хвороб, які останніми роками активізуються. Наприклад, ще кілька років тому мало хто чув про попелясту гниль, а в останні 3 роки вона швидко прогресує. Але такі гібриди з нашого асортименту, як НС Фантазія, НС Фелікс чи НС Ромео, вже мають генетичну стійкість до неї. Та позаяк генетична стійкість не може бути абсолютною, ми додатково протруюємо наше насіння фунгіцидами (ФАЕР) проти попелястої гнилі.

Тож ми спеціально рекомендуємо ці гібриди, перш за все сербської селекції, для центрального Лісостепу і Західної України — регіонів, які останніми роками теж активно взялися за соняшник. З цими гібридами вони зможуть збирати високі врожаї насіння з хорошими показниками олійності.

Водночас ці гібриди вирощуються по всій території України. Більше того, по всій Україні розташовані й ділянки гібридизації, та демонстрацiйнi поля. Також ми експортуємо насіння цих гібридів до Молдови.

 – Чи мають вони стійкість ще до якихось хвороб, крім попелястої гнилі?

 – Так. Гібриди НС Ромео, НС Фантазія і НС 496 відрізняються стійкістю до несправжньої борошнистої роси — теж однієї з найбільших проблем для виробників соняшнику.

 – Це інтенсивні гібриди чи, навпаки, для незаможного господаря?

 – Всі ці гібриди — інтенсивного типу. Тобто, чим більше в них вкладаєш, тим більше вони віддають. Краще, щоб вони вирощувалися на хорошому агрофоні. Ці гібриди добре відгукуються на родючість грунту, на внесення всього комплексу поживних елементів, в т. ч. мікроелементи.

 – І скільки вони можуть так віддати?

 – Вони розраховані на врожайність 40–50 ц/га. За сприятливих умов можна зібрати до 55 ц/га. Зокрема, у гібриду Рейна потенціал урожайності становить понад 40 ц/га, у сербських — понад 45 ц/га.

 – А скільки вони дають на практиці?

 – Це цифри з практики. Наприклад, гібрид НС Фантазія на демонстраційних полях у Вінницькій обл. дав 45,3 ц/га, у Хмельницькій — 53,7 ц/га. Інші гібриди на Хмельниччині дали не менше 47 ц/га.

 – А яка картина спостерігалася на Півдні?

 – Звичайно, торішня посуха далася взнаки на всіх гібридах. Але дехто навіть там отримав від наших гібридів по 40 ц/га. Мінімальна цифра, яку мені називали, — 17 ц/га. Тож можна стверджувати, що вони краще, ніж більшість інших, перенесли посуху. Адже у гібридів НС Ромео чи НС Фелікс стійкість до посухи та спеки — одна з основних особливостей.

 – А яка олійність у Ваших гібридів?

  – Найвища олійність у гібрида НС Фелікс — 55%. У решти — від 48 до 52%.

 – Ще однією болючою проблемою для виробників соняшника в даний час є вовчок. Яка у Ваших гібридів стійкість до вовчка?

 – Так, це одна з найбільших проблем. І для селекціонерів соняшнику — теж. Адже вони ніяк не можуть встигнути за всіма мутаціями вовчка. Справа в тому, що створити гібрид, стійкий до певної раси вовчка, можна тільки після того, як ця раса з’явиться і, відповідно, завдасть чималої шкоди соняшнику.

Найбільш стійкий до цього паразита серед гібридів нашого асортименту — НС ФАЛЬКОН, НС-Х-26752. Вони мають стійкість до 8 рас вовчка. Тож він найкраще підійде для півдня України, який дуже потерпає від вовчка. Натомість на Західній Україні, на Поділлі, де вовчок ще не настільки розповсюджений, хороші результати показують і гібриди сербської селекції, стійкі тільки до 5 рас вовчка.

 – То це нестійкі до гербіцидів гібриди?

 – Саме ці гібриди — це прості гібриди, тобто нестійкі до гербіцидів. Але в нашому асортименті є 2 гібриди, стійкі до імідазолінонів  — в асортименті компанії Нертус ці препарати мають назву Євро-Ланг і Євро-Ленд. Це гібриди Прiмi і Рiмісол, придатні для вирощування за технологією Чисте Поле®. Також є 2 гібриди, стійкі до трибенурон-метилу (т. зв. технологія Сумо®, що застосовує препарат Грізний Експерт з ассортименту Нертус) — НС 496 і НС 498. Обидва останніх гібриди — гомозиготні, тобто стійкість до відповідного гербiциду, мають і батьківська, і материнська форми. Тож на ці гібриди за один раз можна вносити до 50 г/га трибенурон-метилу (Грізний Експерт).

 

Метки: