Методичні положення та норми продуктивності і витрат палива для сільськогосподарських машин

До сільськогосподарської техніки відноситься широкий спектр технічних засобів, призначених для підвищення продуктивності праці в сільському господарстві шляхом механізації і автоматизації окремих операцій або технологічних процесів. Зокрема, це трактори, сівалки, комбайни, інші механізми, що використовуються в процесі сільськогосподарського виробництва.

На сьогоднішній день не існує єдиного нормативно-правового акту, що пройшов би відповідну державну реєстрацію і регламентував норми витрат ПММ для сільгосптехніки, в зв’язку з чим, сільгосппідприємства змушені користуватись рядом розроблених методичних рекомендацій, нормами витрат палива, які визначені в технічних документах на певний механізм, та самостійно розробляти індивідуальні норми витрат палива за результатами проведених хронометражів роботи машин і механізмів.

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

Отже, сільгосппідприємствам в своїй роботі можливо частково (для тракторів) користуватись ДБН В.2.8-12-2000 «Типові норми витрат пального і змащувальних матеріалів для експлуатації техніки в будівництві», затверджені наказом Держбуду України від 12.01.2000 р. № 9 та Нормами витрат паливно-мастильних матеріалів на роботу дорожньо-будівельних та спеціальних машин, затвердженими наказом корпорації Укравтодор від 14.08.1996 р. № 156.

Крім того, норми витрат пального для сільгосптехніки розробляються Українським науково-дослідним інститутом продуктивності АПК (www/uapp.kiev.ua). Даним інститутом розроблені Методичні положення та норми продуктивності і витрат палива:

Науково-практичні видання чинних нормативних матеріалів

  1. Методичні положення та норми продуктивності і витрат палива на внесенні добрив, захисті сільськогосподарських культур / І. М. Демчак, О. О. Митченок, В. С. Пивовар, Т. М. Хоменко та ін. – К. НДІ “Украгропромпродуктивність”, 2017. – 392 с.
  2. Методичні положення та норми продуктивності та витрати електроенергії і палива на зрошенні сільськогосподарських культур / І.М.Демчак, О. О. Митченок, М. Ф. Кисляченко, А.Є. Величко та ін. – К.: НДІ “Украгропромпродуктивність”, 2015 . – 176 с.
  3. Методичні положення та норми продуктивності і витрат палива на збиранні сільськогосподарських культур / І. М. Демчак, В. О. Завалевська, В. С. Пивовар, М. Ф. Кисляченко та ін. – К.: НДІ “Украгропромпродуктивність”, 2014. – 272 с.
  4. Методичні положення та норми продуктивності і витрат палива на обробіток ґрунту І. М. Демчак, В. О. Завалевська, В. С. Пивовар, М. Ф. Кисляченко та ін. – К.: НДІ “Украгропромпродуктивність”, 2014. – 584 с.
  5. Методичні положення та норми продуктивності і витрат палива на сівбі, садінні та догляді за посівами / І. М. Демчак, В. О. Завалевська, В. С. Пивовар, М. Ф. Кисляченко та ін. – К.: НДІ “Украгропромпродуктивність”, 2014. – 184 с.

Також, нормами чинного законодавства не заборонено самостійно розробляти норми витрат палива на окремі сільськогосподарські види робіт та користуватись нормами витрат палива, визначеними в літературі по ремонту та експлуатації певних машин та механізмів.

Таким чином, сільгосппідприємство при розробці та затвердженні норм витрат ПММ може користуватись вищевказаними нормативними документами, а також самостійно розробляти та затверджувати такі норми. Тобто, норми витрат ПММ на сільгосптехніку повинні визначатись в розпорядчому документі підприємства, а при використанні самостійно розроблених норм – документально обґрунтовуватися.