Гумифілд – Зернові колосові – технологія застосування

Асортимент фізіологічно активних препаратів постійно розширюється, однак використання багатьох із них на практиці часто обмежується їхньою високою вартістю. У цьому сенсі гумати більш перспективні для застосування завдяки їхній доступності і відносно простому виробництву, тому останніми роками гумінові препарати набувають все більшого застосування в аграрному секторі країни. Встановлено, що ці препарати ефективні за відчутних відхилень показників навколишнього середовища від оптимуму, в тому числі у разі забруднення біосфери, оскільки підвищують загальну неспецифічну резистентність рослинних організмів до несприятливого впливу.

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

Технологія одержання безбаластних гуматів передбачає обробку сировини (буре вугілля, торф тощо) водними розчинами каустичної соди за високого тиску в автоклавах із наступним відокремленням рідкого продукту від твердого залишку.

Гумінові кислоти бурого та окисленого кам’яного вугілля не мають принципової різниці від гумінових кислот грунту, хоча і різняться будовою залежно від біохімічних факторів, ступеня вивітрювання, стадії вуглеутворення. Особливістю гумінових кислот торфу є велика периферійна частина, яка здатна до гідролітичних та окислювальних перетворень.

Ефективність

Результати виробничих дослідів у різних грунтово-кліматичних зонах України свідчать про неоднакову їхню ефективність. Так, на Поліссі цей показник вищий, у Центральному Степу — знижується і знову підвищується на Півдні України. В умовах посушливого клімату застосування гумінових добрив сприяє підвищенню стійкості с.-г. культур до повітряної та грунтової посухи, що позитивно впливає на врожайність зернових культур.

Які способи і норми застосування препарату Гуміфілд?

1. обробка насіння – передпосівна обробка разом з протруйниками, мікродобривами, або самостійно: 200г/т насіння /10л води

2. обприскування вегетуючих рослин ― застосовується самостійно, в бакових сумішах із ЗЗР та добривами 2-4 рази за вегетацію: 50-100г/га /200- 300 л води

3. крапельний полив ― внесення з поливною водою 4-5 разів за сезон: 1- 2кг на 10-20м.куб. води

4. полив дощуванням ― внесення з поливною водою через дощувальну систему 4-5 разів за сезон: 1-2кг/га

5. внесення в грунт ― методом обприскування з послідуючою культивацією: 2-4кг/га

Примітка:

 • не рекомендується застосовувати Гуміфілд у бакових сумішах із мідь-, залізо- і алюмінієвмісними (окрім фосетил алюмінію) пестицидами;
 • рН препарату =11.

 

З чим суміщати в бакових сумішах?

 • Гуміфілд можна приміняти в суміші з будь-яким добривом, чи пестицидом не знижуючи ефективності препаратів і самого гумату. Виключенням є бакові суміші із мідь-, залізо- і алюмінієвмісними (окрім фосетил алюмінію) пестицидами.
 • Не рекомендується застосовувати Гуміфілд у суміші з мікродобривами у сольовій формі, які містять Ca, Mg, Cu, Fe. Якщо ж мікродобрива містять Ca, Mg, Cu, Fe, але вони в хелатній формі ― тоді змішувати їх з Гуміфілдом можна.
 • Якщо для розведення Гуміфілду використовується жорстка вода, то гумат частково переходить в желеподібний стан у вигляді пластівців. У такому випадку слід використовуватии помякшувачі води: Спартан, трилон-Б, триполіфосфат натрію, карбамід, аміачну селітру. При цьому економічно найвигідніше застосовувати карбамід в нормі 1-2 кг/га/100л води, бо він найдешевший і відмінно спавиться з помякшенням води.
 • При протруєнні насіння, якщо робочий розчин не помішується протягом 1-2 годин, може утворитись желеподібний осад, який ліквідується помішуванням протягом 1-2хв.

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ:

 1. Бажано вносити Гуміфілд одночасно з ЗЗР та добривами.
 2. Перед використанням слід перевірити сумісність всіх препаратів.
 3. Приготування робочого розчину бажано робити безпосередньо перед застосуванням.
 4. Найбільш сприятливий час обробки по вегетації – це вечір без вітру.
 5. При підкормках через крапельні системи використовувати 50-100 г на 1 тону води з періодичністю раз в 10-14 днів, 3-4 рази за вегетацію.
 6. Рекомендується також застосовувати для зняття стресу з рослин (в дозі 30 г на 300 л води/1 га = 0,01% розчин) разом з пестицидами, при заморозках, якщо засуха, після граду, якщо пошкодили шкідники і т.д.
 7. Після закінчення робіт вимити з милом руки та обличчя. Якщо препарат випадково потрапив в очі або на шкіру, промити їх чистою водою. В разі нездужання звернутися до лікаря. Використану тару утилізувати з побутовим сміттям.

 

Стандартна

Гуміфілд Форте Брікс
0,8 л/т
Гуміфілд ВР-18
0,4 л/га
Гуміфілд Форте Фульвік
0,4 л/га
Фульвітал Плюс
0,3-0,45 л/га
Гуміфілд Форте Аміно
0,4 л/га

Інтенсивна

Гуміфілд Форте Брікс
0,8 л/т
Гуміфілд Форте Аміно
0,4 л/га
Фульвітал Плюс
0,3-0,45 л/га
Фульвігрін Стимул
0,5-1 л/га
Фульвігрін Антистрес
0,5-1 л/га
Обробка насіння Осінь кущення Кущення – вихід у трубку Прапорцевий лист Формування зерна
• Стимулює розвиток міцної кореневої системи
• Підвищує польову схожість насіння
• Переводить недоступні елементи живлення в засвоювану форму
• Знімає стрес від післядії гербіцидів
• Стимулює ріст кореневої системи
• Стимулює кущення
• Відновлює посіви після зими, зміцнює ослаблені посіви
• Стимулює продуктивне кущення
• Знімає стрес після внесення ЗЗР
• Збільшує кількість зерен у колосі
• Підсилює живленння мікроелементами
• Підвищує стійкість до захворювань
• Підвищує стійкість до посухи і високих температур
• Збільшує масу 1000 насінин
• Підвищує вміст білку на 0,5-1,5 %, клейковини на 3-3,5 %

*При появі посухи – рекомендується проводити додаткові обробки препаратом Гуміфілд Форте Аміно нормою 0,2-0,4 л/га або препаратом Фульвігрін Антистрес нормою 0,5 л/га, кожні 10-14 днів до закінчення посухи.У Бершадському районі Вінницької області рекомендована технологія передбачала обробку насіння протруйниками в суміші з препаратом Гуміфілд Форте Брікс, 0,8 л/т, що призвело до швидкого проростання насіння за понижених температур завдяки вдалому поєднанню солей гумінової кислоти з екстрактом морських водоростей. Препарат забезпечив виражену стимуляцію росту кореневої системи, накопичення пластичних речовин та захист рослин від післядії гербіцидів.

У період відновлення вегетації застосували Гуміфілд Форте Фульвік, 0,4 л/га. Гумат калію забезпечив активний розвиток вторинної кореневої системи, захист від різких перепадів температур та (послідуючих) гербіцидних стресів. Фульвові кислоти стимулювали наростання вегетативної маси, інтенсивне засвоєння азоту та весняне кущення.

Під час появи колосу, посіви обробили антистресантом Гуміфілд Форте Аміно, 0,4 л/га. Амінокислоти, які входять до складу препарату, забезпечили активний обмін речовин. Калійна сіль гумінових кислот не тільки зняла стрес, а й стимулювала утворення нових кореневих волосків, що дало змогу рослині краще протистояти посушливим умовам.

Ефективність застосування препаратів компанії Humintech Gmbh**

Господарство Фаза внесення Препарат, л/га, л/т, кг/га Урожайність, ц/га Додаткові затрати, євро/га *
Контроль Дослід
Вінницька обл.,
Бершадський р-н.
Обробка насіння Гуміфілд Форте Брікс (на обох ділянках), 0,8 л 61 66 7,4
Кущення Гуміфілд Форте Фульвік, 0,4 л
Початок цвітіння Гуміфілд Форте Аміно, 0,4 л
Рівненська обл.,
Дубенський р-н.
Обробка насіння Гуміфілд Форте Брікс, 0,8 л 40 44,3 11,3
Кущення Фульвітал Плюс, 0,15 кг
Прапорцевий листок Фульвітал Плюс, 0,15 кг
Тернопільська обл.
Збаразький р-н.
Обробка насіння Гуміфілд Форте Брікс, 0,8 л 44 48 8,9
Вихід в трубку Гуміфілд Форте Аміно, 0,4 л
Прапорцевий листок Фульвітал Плюс, 0,45 л
Дніпропетровська обл.,
Дніпровський р-н.
Обробка насіння Гуміфілд Форте Брікс, 0,8 л 49,1 53,1 4,7
Прапорцевий листок Гуміфілд Форте Аміно, 0,4 л
Сумська обл.,
Роменський р-н.
Вихід в трубку Гуміфілд ВР-18, 0,5 л 70,1 72,8 3,5
* додаткові затрати розраховані по рекомендованих прайсових цінах імпортера
** окупність застосованих препаратів складає від 5:1 до 12:1

Висновки

Позакореневе підживлення має свої переваги:

 1. Дозволяє уникнути іммобілізації поживних речовин.
 2. Його можна проводити при звужених міжряддях і за суцільного висіву.
 3. Можна застосовувати як альтернативу грунтовому удобренню у разі пересушеного поверхневого грунтового шару, а також на засолених, холодних, затоплених водою ґрунтах.
 4. Дає змогу рівномірно розподіляти малі кількості поживних речовин.
 5. Підвищує коефіцієнт корисної дії добрив.
 6. Дозволяє проводити диференційоване живлення рослин у різні фази їхнього розвитку і керувати процесом формування врожаю.
 7. Рослини реагують  на таке підживлення набагато швидше, ніж на кореневе.

Варто пам’ятати, що ефективність позакореневого живлення залежить від таких моментів:

 • інтенсивності процесу проникнення поживних речовин через листя;
 • швидкості висихання розчину на їхній поверхні;
 • можливості повторного розчинення сухого залишку на листковій поверхні (наприклад, при випадінні роси) або його здатність проникати всередину листя без попереднього зовнішнього розчинення (завдяки внутрішньотканинній волозі).

Таким чином, виробництво і застосування якісних гуматів та гуматовмісних органо-мінеральних добрив є доцільним і економічно вигідним.

ПУБЛІКАЦІЇ ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИМИ
data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

Метки: ,