Гербіциди для пшениці та ячменю

ТОП  гербіцидів. Вибір кращих гербіцидів на пшеницю і ячмінь та своєчасне знищення бур’янів до критичних фаз формування елементів продуктивності колоса – кінець кущення до появи 2-го міжвузля, це головне завдання з захисту рослин. Адже бур’яни є більш агресивними конкурентами на ранніх етапах, в порівнянні з рослинами озимої пшениці за вологу, світло і поживні речовини, що зумовить зменшення площі живлення рослин, а відповідно і її здатність формувати більше сегментів колоса і квіток в колоску.

При виборі гербіциду потрібно враховувати видовий склад бур’янів кожного поля. Знаючи історію поля за минулі роки та враховуючи попередника можна ефективніше підібрати діючу речовину гербіциду або суміш з кількох діючих речовин. Якщо на полі попередником озимої пшениці були:

  • культури, що звільняли його в першій половині літа (ріпак, горох, льон, гірчиця), то на таких полях, як правило, переважають однорічні дводольні зимуючі бур’яни з родини капустяних, айстрових тощо;
  • ярі культури (соя, кукурудза, буряк), то і більшість бур’янів буде ярими: гірчаки, лобода біла, жабрій, галінсога, гірчиця;
  • соняшник, то може виникнути проблема боротьби з падалицею.
  • при наявності осотів та хвоща рекомендовано застосовувати препарати  з амінопіралідом, наприклад Ланцелот, але є післядія на соняшник та бобові.

Для боротьби з великим різноманіттям бур’янів використовують гербіциди з різних хімічних груп: – флорасулами (флорасулам); – похідні бензойної кислоти (дикамба); – аріалканкарбонової кислоти (2,4-Д); – хлорфеноксиокцитової кислоти (2-етилгексиловий ефір); – сульфонілсечовини (трибенурон-метил) і ін. Їх можна комбінувати, щоб збільшити спектр контролю широколистих бур’янів у посівах. Крім цього, поєднання декількох гербіцидів в одній баковій суміші запобігає виникненню резистентності у бур’янів.

Рекомендуємо ознайомитися  із нашим ТОПом  гербіцидів на пшеницю та ячмінь, та деякі рекомендації до них. Найбільш часто користуються гербіцидом КОНВОЙ, ТРИАТЛОН, аналогами ПРІМА, ДЕРБІ та аналог ВЕЙРОН – що мають гарну ціну та широкий спектр дії. При відсутності падалиці хімічних гібридів соняшника та ріпаку аналогами ГРАНСТАР ПРО що мають низьку ціну та широкий спектр дії та відсутності обмежень по фазі внесення.

🌾Прима та її аналоги (0,4-0,5 л/га, тара 5л) Ціна від 1250грн/5л: Приус, Примус, Хаммер Дуо, Балерина, Дисулам, Агент  – Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім’ядольних бур’янів у посівах зернових. Є обмеження по фазі розвитку куультури. Застосовувати у фазі кущення. Запізення з внесенням може вплинути на врожайність. 

🌾Гербіцид Конвой Ціна ≈3360грн/кг (Трибенурон-метил, 300 г/кг; Флорасулам, 105 г/кг; Триасульфурон, 95 г/кг; 40-50г/га) – Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім’ядольних бур’янів. Ефективність проти широкого спектру найпоширеніших дводольних бур’янів. Тривале «вікно» застосування: від фази 3-х листків до фази формування прапорцевого листка включно. Контроль падалиці «хімічних соняшників». Здатність працювати при температурах від +5 °С. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами та мікродобривами. 

 

🌾 Гербіцид Триатлон ≈3600грн/л (Тифенсульфурон-метил, 300 г/кг + Трибенурон-метил, 300 г/кг + Флорасулам, 100 г/кг; 30-50г/га) Максимально широкий спектр дії проти дводольних бур’янів. Контроль підмаренника чіпкого у всіх фазах розвитку. Широкі строки застосування. Відсутність обмежень в сівозміні. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами та мікродобривами.

🌾 Дербі (Флуметсулам, 120 г/л + Флорасулам, 80 г/л; 0,05-0,07 л / га) та аналог Вейрон

🌾Гранстар Про (Трибенурон-метил 750 г/кг; 20-30г/га) та його аналоги Ціна від 1250грн/1кг: Грізний, Альфа-Стар, Шериф, Пристар, Римакс, Гренадер  –  Післясходовий системний гербіцид для боротьби з широким спектром двосім’ядольних бур’янів у посівах зернових. Широкий спектр дії і фаза обробки пшениці. Не забирає падалицю соняшника під гранстар, та частково під євролатнинг. Перші візуальні симптоми дії препарату на бур’яни спостерігаються через 7-10 днів після обробки. Повна загибель бур’янів спостерігається на 15-20 день. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин (низькі температури, посуха) уповільнюють дію препарату та прояв візуальних ознак гербіцидної дії. Не застосовувати з фосфорорганічними інсектицидами та мікродобривами. 

🌾Гранстар Голд та аналог:

🌾 Гербіцид Калібр (Трибенурон-метил – 250 г/кг, тифенсульфурон-метил – 500 г/кг) та аналог: Тиберій

🌾Гербіцид Квелекс (галауксифен-метил 100г/кг + флорасулам, 100г/кг + клоквінтосет-кислоти, 70,8 г/кг (антидот))

🌾Гербіцид Капуеро, в.д.г.( Трибенурон-метил, 563 г/кг; флорасулам, 187 г/кг; 20-25г/га;0,3 кг)

Однокомпонентні гербіциди, що мають гарну дію, але також мають обмеження по фазі внесення (фаза кущення), деякі бур’яни мають стійкість.

🌾Эстет (ефір 2,4-Д) та його аналоги: Естерон, Ефірон, Альфа – Ефір,

Знищує проблемні бур’яни: берізку, осот та ін. Низькі норми витрати. Вносити у фазу кущення.

🌾Агритокс (МЦПА у формі солей диметиламінної, натрію та калію, 500 г/л) Стандарт ефективності проти усіх видів хвоща та берізки польової Зареєстрований до прапорцевого листа зернових. Контролює падалицю ріпаку та соняшнику (в т.ч. стійку до ALS-інгібіторів)

🌾Дианат (Дикамба) та його аналоги: Дикабрист, Альфа – Дикамба

Надійний контроль широколистих бур’янів, включаючи важковикорінювані кореневі бур’яни. Відмінне рішення для захисту від бур’янів, стійких до 2,4-Д і сульфонілсечовини. Ефективне усунення падалиці попередніх культур (ріпак, соняшник). Висока вибірковість по відношенню до культури. Відсутність обмежень в сівозміні. Еталон економічної та біологічної ефективності при використанні в бакових сумішах із сульфонілсечовинами та гліфосатами завдяки високому синергетичному ефекту.

Інші гербіциди на пшеницю, що можна застосовувати на пшениці, проте через високу ціну та вузький спектр дії застосовуються рідко.

Гербіцид Аденго

Гербіцид Базагран

Гербіцид Хармоні та аналог Альфа – Маіс

Гербіцид Лонтрел Гранд

Для ефективної дії гербіцидів слід дотримуватись умов їх внесення:

  • використовувати по активно вегетуючим бур’янам, в інтервалі температур від +5˚С до +25˚С, залежно від властивостей діючої речовини (мал. 2);
  • підбирати найуразливішу фазу розвитку бур’янів (фаза 2-4 листків у однорічних та за висоти 10-15 см у багаторічних);
  • не застосовувати препарати на посівах, що знаходяться у стресовому стані (наприклад, під час посухи, надмірного зволоження ґрунту, при пошкодженні приморозками, шкідниками, хворобами).
  • наносити рівномірно на листкову поверхню рослин, застосовуючи добре відрегульоване обладнання;
  • при наявності перерослих та переваги в посівах середньочутливих та стійких бур’янів встановлюється максимальна норма витрати препарату.

Позначки:,