гліфосат, раундап, отаман, геліос, напалм, гліфовіт

Гербіцид суцільної дії (Гліфосат)

Купити гліфосат: Раундап або аналоги? Який краще? Як збільшити ефективність? Дуже важливе питання, яке часто чую від колег агрономів і це не дивно при нинішньому багатстві вибору. На ринку представлено більше 60 найменувань препаратів на основі однієї і тієї ж речовини. Що краще калійна, амонійна або ізопропіламінна сіль? Що впливає на ефективність. Давайте розберемося…

⚠️ У нас можна Купити Гліфосат:💧Гербіцид Раундап та аналоги. 🚜Відправимо по Україні ⚡Опт та роздріб. Телефонуйте та замовляйте.  ☎ (066) 215-63-58 ☎ (067) 66-13-009

І так, “що таке гліфосат” – в основному ми стикаємося з класичними препаратами що містять 36% водний розчин гліфосату у вигляді ізопропіламіном солі. Як, і в яких нормах він працює, питань не виникає.   Зрозуміло є оригінальні продукти, а є дженерики. Який краще та який вибрати давайте розберемося…

Що стосується головної відмінності, а саме виду солі (калійної, амонійного або ізопропіламіном) при однаковій нормі внесення (по кислотному еквіваленті) прінципіальной ніякої різниці в ефективності між цими солями немає, але можливі деяка різниця при певних погодніх умовах, або якості води.

Ізопропіламінная сіль є найбільш поширеним видом солі гліфосату. З неї отримують  гліфосат з концентрацію кислоти до 450 г / л. Рекомендована норма 1,5…3 л/га в залежності від стану та виду бур’янів. Засвоюється протягом 4-6 годин – тому, опади що випали відразу після внесення знижують ефективність.

Амонійна сіль гліфосату, як правило, використовується для отримання висококонцентрованих гранульованих формуляцій (до 720 г / л). Завдяки наявності амонію, швидше проникає в рослину та має більшу ефективність в мутній воді (з присутністю органічних решток)

Калійна сіль гліфосату найшвидше проникає в рослину. Вона дозволяє отримати більш високу концентрацію гліфосату кислоти в готовому продукті (до 540 г / л), має низьку в’язкість, показує більшу ефективність за низьких температур. Засвоюється протягом 1-2 годин – тому, опади що випадають  після внесення менше знижують ефективність.

Відмінності між оригінальними продуктами і дженериками може бити в кількості додаткових компонентів гербіциду: ад’ювант, тета коректор, антівспінювач, антифриз, антикорозійний компонент тощо. (Тут напевно багато хто пригадає, що дженерикові гліфосати  часто дуже сильно піняться і швидше оригінальних замерзають при перевезенні або зберіганні взимку). Якщо користуватися дженериками в оптимальних умовах різницю не побачите. В екстримальних може бути різниця в ефективності. Підвищити ефективність гліфосату дозволяє додаткове застосування деяких речовин в залежності від ситуації.

Може бути цікавим (натисніть на заголовок):

Наступна відмінність – це концентрація діючої речовини в гербіцидами . Тут, я б порадив використовувати препарат з максимальною концентрацією, просто тому, що в цьому випадку вам доведеться менше каністр зберігати і перевозити. За ефективністю, застосовані в рівних умовах 3,0-4,0 л / га 36% препарату, не відрізнятимуться від 2,25-3,0 48% гліфосату. Слід дивитися на концентрацію, та робити перерахунок по кислоті.

Ще одна відмінність це препаративная форма гербіциду . Як я вже говорив, в основному ми маємо справу з водними розчинами, але трапляється й екзотика – на кшталт водно-диспергуючих гранул.

ФЕЛІКС ВГ – СУХИЙ ГЛІФОСАТ

Від чого залежить ефективність дії гліфосату?

На ефективність дії гліфосату впливає:

  • оптимальна норма гліфосату;
  • термін до механічної обробки грунту;
  • якість гліфосату (наявність в ньому допоміжних речовин);
  • якість води (pH кислотність, жорсткість, мутність);
  • фаза розвитку бур’янів;
  • норма виливу;
  • погодні умови;
  • додавання додаткових речовин.

Використовуйте оптимальні норми витрати гліфосату.

Багато аграріїв, намагаючись заощадити, знижують норму витрати, яка призводить до неповної загибелі багаторічних бур’янів, що сприяє розвитку стійкості. У таблиці 1 наведені дані по нормам, необхідним для загибелі тих чи інших видів бур’янів, для гліфосатів з концентрацією 360 г / л по д. р.

норми гліфосата

Не поспішайте проводити механічну обробку.

Після обробки бур’янів гліфосатом поглинання препарату рослиною і його переміщення в кореневу систему відбувається повільно. Мінімальний час, необхідний для проникнення препарату в рослину, – 1 – 3 дні для однорічних бур’янів і 3 – 5 днів для багаторічних. Так як гліфосат пересувається по всій кореневій системі бур’янів, повна їх загибель (пожовтіння і засихання) відбувається протягом 21 – 28 днів.

Відео огляд підвищення ефективності дії гліфосату від Науковий Інститут Селекції

Вода – це не Н2О

Дуже часто агрономи не звертають уваги на очевидну причину, істотно впливає на ефективність гліфосату – якість води для приготування робочого розчину.

Через що це відбувається? Вода з річки або свердловини – це не Н2О в чистому вигляді, а водний розчин мінеральних солей і органічних речовин, іноді містить механічні (нерозчинні) домішки. І ці речовини вступають в фізичні і хімічні взаємовідносини з діючою речовиною і допоміжними компонентами гербіциду.

Може бути цікавим (натисніть на заголовок):

Як поліпшити воду?

Для підвищення ефективності гліфосатвмісних препаратів можна в робочий розчин додати азот в аммонийній формі, який збільшує ефективність більшості гербіцидів в формі солей. І чим жорсткіше вода, чим більше в ній непотрібних нам іонів, тим вище користь від додавання азотних добрив. Антагонізм солей можна подолати, збільшивши концентрацію гліфосату в розчині або додавши іони амонію, які, з’єднуючись з іонами солей гліфосату, знижують їх взаємодію з катіонами інших солей у воді.

Як знизити концентрацію іонів кальцію, магнію і заліза, присутніх в робочому розчині? Для цього необхідно пов’язати їх з іонами сульфату або фосфату. Тому в воді, що має підвищену жорсткість, ефективність гліфосатів підвищується шляхом додавання сульфату амонію або ортофосфорної кислоти. У воді слід спочатку розчинити сульфат амонію або інші добрива, а вже потім додавати гліфосат, інакше даний прийом втрачає сенс.

Регулювання жорсткості та мутності:

Іони кальцію, магнію і заліза, що присутніми в водному розчині, зв’язуються іонами сульфату (SO42-). Тому в жорсткій воді ефективність гліфосатів підвищується саме при додаванні сульфату амонію (NH4) 2SO4. Додавання в жорстку воду від 1 до 2 кг / 100 л робочого розчину цього добрива збільшує ефективність гліфосату на 25-30%.

Додавання на 100 л робочого розчину або 1-2 кг сульфату амонію, або 2-3 кг аміачної селітри або КАСу збільшує ефективність гліфосату на 25-30%

Регулювання кислотності . Дані зарубіжних досліджень показують, що ефективність гліфосатвмісних гербіцидів підвищується, якщо вони розчиняються у воді з рН близько 4. Зниження рН робочого розчину гліфосату до 6,2-6,5 підвищує ефективність препарату на 15-20% в порівнянні з його дією при рН 7 , 2.

Додавання на 100 л робочого розчину 50-70г лимонної кислоти вирішить питання з кислотністю

Також, існує низка вже готових рішень:

Регулятор кислотності  – оптимізує якість використовуваної для приготування робочих розчинів води, виступаючи в якості буфера. Знижує рівень рН і інактивує іони жорсткої води.

Ад’ювант  – забезпечує краще прилипання засобів захисту рослин до листкової поверхні.

Суперзмочувач – миттєвий розподіл робочого розчину по всій листкової поверхні завдяки зниженню поверхневого натягу.

Пенетрант – сприяє більш активному проникненню діючих речовин в рослини. Гербіциди починають працювати вже в перші години після внесення.

Фаза розвитку бур’янів

Головне, що потрібно знати при застосуванні цих гербіцидів, – бур’яни повинні бути в активній фазі росту. В іншому випадку результат слабкий або зовсім відсутній. Бур’яни повинні в момент обробки активно вегетувати. Пирій повинен мати 3-4  листка (висота 10-20 см), осот – 4-5 листків (діаметр розетки 10-20 см).

Вибирайте оптимальну норму витрати робочого розчину.

Оптимальна витрата води призводить до утворення крапель з високою концентрацією гліфосату, що покращує поглинання препарату бур’янами. Норма витрати робочої рідини коливається в межах від 5 до 200 л / га і залежить від температурного режиму, зволоженості поверхні листя, від виду  техніки, наявності сольових домішок, які взаємодіють з солями гліфосату. Крім цього, слід пам’ятати, що при внесенні гліфосатів методом малооб’ємного обприскування зростає ризик формування дрібних крапель, які можуть переноситися потоками повітря і при поривах вітру викликати пошкодження прилеглих культур, а потрапивши на рослини можуть швидко випаруватися, зважаючи на високі температури повітря.

Використовувати робочий розчин  бажано безпосередньо після приготування,  протягом 1 години.

Використовувати низькі норми витрати робочого розчину (50-150 л / га) на гектар при високій концентрації препарату (від 2% і вище). Чим нижча норма витрати гліфосатів або концентрація у водному розчині, тим  якість води більше впливає на його ефективність.

При розпилюванні робочого розчину гліфосатів рекомендується встановлювати низький тиск (2-2,5 кг / см) і використовувати наконечники з низькою пропускною здатністю (50 л / га) для утворення великих крапель (200-300 мікрон).

Обробку необхідно проводити або рано вранці, або ввечері. При денній спеці необхідно робити перерву на період опускання листя бур’янів через в’янення. Завдяки правильно обраному часу обробки, краплі робочого розчину достатньо довго знаходяться на поверхні листя, а помірна температура повітря при відносно високій вологості сприяє також проникненню препарату через відкриті продихи. У багатьох рослин листя розташовуються перпендикулярно сонячним променям і вдень, і паралельно стеблу вночі. Тому при нічний обробці на лист рослини потрапить менше препарату, ніж у світлий час доби, і робить обробку менш ефективною або  недоцільною.

Додавання азотних добрив в робочу суміш дозволяє підвищити ефективність та прискорити дію гліфосату за рахунок прискорення фізіологічних процесів, також аналогічну дію мають препарати групи 2.4-д, дикамба, МЦПА. Карбамід прискорює фізіологічні процеси та відіграє роль прилипача. Селітра прискорює фізіологічні процеси, знижує pH, в деякій мірі розчиняє восковий наліт та підвищує ефективність в мутній воді.

При наявності бур’янів з сильним восковим шаром рекомендується застосовувати прилипач на основі Етоксилат ізодецилового Спирту – Тренд, Талант…

Враховуйте погодні умови.

Необхідно враховувати, що гліфосат – це водорозчинна сполука. У багатьох бур’янів є щільний восковий наліт на листковій поверхні, який заважає проникненню гербіциду в тканини листа. У зв’язку з цим ефективність гліфосату зростає, коли продихи рослин відкриті і поверхня листя зволожена, а також процеси метаболізму в рослині йдуть дуже активно. Відповідно, ефективність може знижуватися в умовах низької вологості, і коли рослини відчувають стрес від нестачі вологи.

Гліфосат – системний гербіцид, тому перепади температури, холодна або спекотна погода можуть знизити ефективність його роботи, так як бур’ян знаходиться в стресовому стані і процеси життєдіяльності в ньому сповільнюються. Оптимальна температура повітря для системних препаратів становить + 15-25 ° С. Хоча гліфосатвмісні препарати, вироблені у вигляді калійної солі, мають більш високу активність і в зв’язку з цим вони працюють при температурі від +5 ° С, проте все одно їх дія уповільна, тому чекати загибелі бур’янів доведеться довше. Максимальна ефективність досягається при внесенні гербіцидів по активно вегетуючих рослинах.

Для знищення багаторічних і корнеотприскових бур’янів гліфосат краще застосовувати в осінній період за 7-14 днів до настання перших заморозків. Навіть після заморозків гербіциди діють, хоч і повільно, але не менш ефективно і максимально охоплює всю кореневу систему шкідливої рослини.

Не допускайте змиву препарату дощем.

Приблизно через годину після обробки вода випаровується з поверхні бур’янів, але поглинання гліфосату рослинами відбувається повільно, тому рекомендується мати в запасі не менше 2 – 4 години до випадання опадів. Дощі, які випали через 1 – 2 години після обробки, значно знижують гербіцидний ефект.

Пам’ятайте, що препарат повинен потрапити на бур’ян.

Гліфосат – це системний гербіцид листової дії. Тому перед обробкою  поля або при осінньому внесенні необхідно рівномірно розподілити всі рослинні залишки по полю, так як вони не повинні екранувати бур’яни, перешкоджаючи потраплянню на них препарату. Крім цього, поле повинно бути максимально покрито активно вегетуючим бур’яном , для цього краще провести провокаційні механічні обробки. Також повільне поглинання гліфосату може бути викликано брудом або пилом на листках рослин, принесеними пиловими бурями, тому найкращий час обробки – після дощу, який змив пил з листя бур’янів.

Таким чином, для отримання найвищої ефективності при знищенні бур’янів, застосовуючи гліфосатвмісні препарати, вам необхідно вибирати оптимальні норми витрати препарату і робочого розчину, враховувати погодні умови, контролювати рівень рН і жорсткість води, застосовувати гліфосат по активно вегетуючих бур’янах, а також правильно підбирати гербіциди для бакової суміші. 

Позначки:, ,