Фунгіцидний захист прапорцевого листка та колоса пшениці.

Період колосіння- цвітіння зернових є одним з найважливіших етапів отримання майбутнього врожаю і вплив цієї фази розвитку на урожайність складає, за різними даними, від 20% до 25%. Саме в цей час формується кількість запилених колосків. Тому захист колоса від хвороб має вирішальне значення для отримання високого та якісного врожаю зерна пшениці.

В нас можете купити фунгіциди:

 • на основі флутріафола 0,5л/га: Геймер (10л) -3800 (14$/л); Парацельс (5л)  – 2100грн.(15,5$/л)
 • на основі тебуконазолу 0,5-1л/га: Талер, 250г/л (5л) – 1875 (13,8$/л), Тезис
 • Альто Супер (пропіконазол + ципроконазол) та аналог ДОТ(5л) – 3100грн (23$/л)
 • Корвізар М (фенпропідин, 300 г/л + тебуконазол, 150 г/л + міклобутаніл, 100 г/л)
 • Тілмор 1-1,5 л/га та Солігор 0,9-1 л/га
 • Інші….

На більшості полів спостерігається колосіння озимої пшениці. А отже наступний етап в технології вирощування – це захист колосу від основних хвороб, які можуть значно знизити рівень майбутнього врожаю.

Які хвороби, можуть уражати посіви озимих зернових?

Найпоширенішими хворобами колосу є:

 • Фузаріоз;
 • Септоріоз
 • Альтернаріоз;
 • Оливкова пліснява (кладоспоріоз);
 • Сажкові хвороби  (летюча, тверда, кам’яна).

Вебінар ALFA Smart Agro від 8.05.2020 року

 

Приблизні втрати урожаю від різних хвороб на озимій пшениці представлено на малюнку.

Хвороби листя

Хвороба колоса

Фузаріоз колоса: основна небезпека та як її уникнути

Збудниками фузаріозу є факультативні паразити, що можуть зберігатися у ґрунті до 9 років, добре зберігаються на рослинних рештках та активно починають уражувати рослини, якщо ті знаходяться у стресовому стані. А оскільки цьогорічні погоді умови – то таки суцільний стрес для рослин пшениці, варто очікувати спалахів хвороби.

Фузаріоз колосу небезпечний не лише тим, що суттєво знижує урожайність пшениці, а ще й тим, що інфіковане зерно накопичує мікотоксини, через які зерно не пройде перевірку на елеваторі. Тому подбати, аби урожай не було зіпсовано, варто одразу після захисту прапорцевого листка.

Зерно, уражене фузаріозом колосу, не підлягає переробці та згодовуванню худобі, його потрібно утилізувати.

Цього року врожай може врятувати те, що жнива планують завершити за два тижні, таким чином випередивши розповсюдження хвороби.

 

«Ураження колосків фузаріозом проходить саме під час цвітіння, коли відкриваються колоскові луски і патоген може інфікувати квітку. Також інфікуванню сприяють опади або краплинна волога. Визначальним заходом при небезпеці ураження фузаріозом колосу є своєчасна фунгіцидна обробка системними препаратами. Оптимальним часом проведення обробки фунгіцидом  для контролю фузаріозу колоса є початок цвітіння культури (поява перших видимих пиляків). Поєднання 2 діючих речовин – флутріафолу та тебуконазолу,  зможе повноцінно забезпечити контроль вищезгаданих хвороб і зберегти високої якості врожай. Фунгіцид забезпечує швидку лікувальну дію та тривалий превентивний захист від хвороб. 

Також зернові культури постраждали від сажки. Колос почав чорніти, зерна в ньому вже немає. Хвороба може знизити врожай на 25-50%. Таких песимістичних наслідків сподіваються уникнути. Поки що погода сприяє цьому.

Джерела:

Позначки:, ,