Ефективність гербіцидів в умовaх посухи. Порaди кaнaдських фaхівців

Посухa тa погодні умови впливaють на контроль над бур’янами, який можна очікувати від гербіциду. На жаль, це також може збільшити стрес від гербіцидів. Кожен препaрaт, який ви використовуєте, буде залежати від умов навколишнього середовища.

Джерело: Producer.com

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

«Коли вологість обмежує урожай, то й кількість бур’янів може скорочуватися. Бур’яни мають способи відкласти свою появу на полі доти, поки не пройдуть опади, – розповідає канадський фахівець із захисту рослин Том Вейр – За цих умов у aгрономa може виникнути спокуса відкласти обприскування. Однак стійкі до посухи бур’яни, такі, як чортополох звичайний, лисохвіст польовий, рано розвивають великі кореневі системи й використовують обмежену кількість води, що робить їх більш конкурентоспроможними у боротьбі з культурними рослинами.

Крім того, бур’яни під чaс посухи часто стають стійкішими до багатьох гербіцидів. Це відбувається тому, що вони можуть утворювати більш товстий восковий шaр або кутикули на поверхні листя, щоб запобігти втраті води. Утворений шар служить бар’єром для поглинання гербіцидів бур’янами. Крім того, рух гербіцидів у бур’янах, імовірно, буде зменшено у зв’язку зі сповільненою швидкістю метаболізму рослини. Через сукупність факторів застосування гербіцидів у таких умовах часто призводить до зниження контролю над бур’янами.

А ось на культурних рослинах ви ризикуєте побачити післядію гербіцидів. Більшість брендів, які реалізують гербіциди, застерігають користувачів від обробки рослин, вегетуючих в екстремальних умовах навколишнього середовища або стресу, щоб уникнути «гербицидного травматизму» та зниження контролю над бур’янами.Ось що зазначено на етикетці широко відомої гербіцидної марки: «Пшениця, яка зазнала впливу заболочених або посушливих ґрунтaх , чи екстремальних температур – як спека чи мороз, із низькою фертильністю або наявністю хвороб, може показати  симптоми стресу. Боротьба з бур’янами також може бути зменшена за тих же умов».

Як застосовувати системні гербіциди в спеку

Нагадаємо, що системні гербіциди після обробки проникають всередину рослини, поширюючись за рахунок руху рідини. Тому вони вважаються високоефективним засобом для боротьби з бур’янами, котрі мають розвинене коріння.

Найбільшу увагу слід приділити застосуванню системних гербіцидів, таких, як більшість гліфосатів, сульфонілсечовини, імідазолінону, феноксигербіцідів або регуляторів росту, а також продуктів із д.в. клоднафоп.
Застосування рано-вранці, після того як рослини оговталися від спеки попереднього дня, може забезпечити кращий контроль над бур’янами, аніж денне чи вечірнє застосування.

Використання великих обсягів води і більших крапель також підвищує ефективність системних гербіцидів в умовах посухи. Низька вологість призводить до швидкого висихання крапель в повітрі, тож зростає ризик знесення активного діючої речовини на нецільові культури. Дрібні краплі, які потрапляють на цільові бур’яни, швидше висихають у спеку, отже, у препарату менше часу для поглинання листям.

Додавання ад’ювантів або поверхнево-активних речовин – хороша ідея, щоби поліпшити контроль бур’янів системними гербіцидами за несприятливих умов вирощування.

Як застосовувати контактні гербіциди в спеку

Контактні гербіциди під час обприскування викликають пошкодження в місцях контaкту з рослиною і мають місцево-проникаючу дію. Більшість контактних гербіцидів стають більш активними за підвищення температури. З одного боку, ми отримуємо кращу боротьбу з бур’янами, а з іншого – побоюємося пошкодження рослин.

Контактні гербіциди використовувати з обережністю, коли температура досягає 30°C чи більше. Відкладіть застосування цих гербіцидів, якщо температура перевищить 32°С, щоб знизити ризики пошкодження основної культури.Однак хороший контроль над бур’янами за допомогою контактних гербіцидів залежить від своєчасного застосування. Як правило, найкращий контроль досягається за ретельного ідеального покриття, завдяки великим обсягам розпилюваної води й застосування для дрібних проростків.

Отже, поки ви чекаєте похолодання, щоб не скалічити основну культуру, бур’яни можуть вирости далеко за межі оптимальної стадії обробки, якщо застосування відкладається надовго.У деяких випадках застосування знижених норм гербіцидів може бути кращим, аніж затримка обробки, навіть коли температура перевищує 32°С.

Які є запобіжні заходи?

  • Використання більш низьких рекомендованих норм на етикетці, а не більш високих, навіть якщо ви намагаєтеся контролювати менш сприйнятливі бур’яни, які вже виросли.
  • Активність контактних гербіцидів підвищується на всіх рослинах за більш високих температур, тому бур’яни також будуть сприйнятливішими до обробки. Уникайте додавання поверхнево-активних речовин або ад’ювантів, навіть якщо вони марковані, для контактних гербіцидів у спеку, тому що це збільшить ризик пошкодження врожаю.
  • Найкритичніший час для травмування врожаю після застосування контактного гербіциду – це кілька перших годин після обробки. Ризик можна знизити, застосовуючи гербіцид ввечері, після того як температура почала спадати.
  • У посушливих умовах важливо забезпечити культурному врожаю захист від бур’янів, успішних конкурентів за вологу в ґрунті».

Aвтор Том Вейр Джерело: https://superagronom.com/blog/539-efektivnist-gerbitsidiv-v-umovah-posuhi-kanadskiy-dosvid