Cистема підживлення кукурудзи SIDEDRESS: 360 UNDERCOVER та 360 y-drop!

Для досягнення максимальної врожайності та якості продукції треба знати, в який момент рослині потрібні ті чи інші поживні речовини. Науково доведено на прикладі кукурудзи, що на старті свого росту ця культура (до фази V6) потребує 5% азоту. Якщо внести у ґрунт всю норму одразу, то рослина використає його для формування стебла. Далі у фазі 6-8 листків (до фази V10) культурі потрібно 25% азоту, і вже коли рослина закладає волоть і формує качан (до фази VТ) – 75% азоту. Тобто відповідну частку азоту треба вносити саме у потрібну фазу, а не 100% одразу. До того ж, важливо витримати баланс азоту, щоб отримати потужну рослину і максимальний врожай.

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

ЖИВЛЕННЯ І ВЕГЕТАЦІЯ. Технологія SIDEDRESS

Компанія «360 Yield Center» знаходиться у центральній частині США, у  штаті Іллінойс, який має сприятливі умови для вирощування кукурудзи. За результатами досліджень науковців Університету з Іллінойсу на продуктивність вирощування кукурудзи впливають ряд чинників.

Фактори Врожайність 17,8, т/га Рівень впливу, %
Погода 4,7 27
Азот 4,7 26
Гібрид 3,6 19
Культура-попередник 1,6 10
Густота 1,6 8
Обробіток ґрунту 1,0 6
Хімічний захист 0,67 4

 Відповідно до традиційної технології більшість елементів живлення вносять практично одномоментно (восени – у процесі основного живлення чи весною – у процесі прикореневого). Особливо це стосується такої речовини, як азот, що є основним конструктивним матеріалом, з якого формується вся рослина.

Як правило, азотні добрива господарства вносять до початку відновлення вегетації. Відповідно на старті рослина  отримує його найбільше, що викликає інтенсивний ріст стебла. Або при надмірному зволоженні відбувається промивання азоту, а при недостатньому – його випаровування. Тоді в період формування генеративних органів рослина відчуває нестачу азоту, що негативно впливає на майбутній врожай. Отже, такий важливий елемент використовують не ефективно.

Для досягнення максимальної врожайності та якості продукції треба знати, в який момент рослині потрібні ті чи інші поживні речовини. Науково доведено на прикладі кукурудзи, що на старті свого росту ця культура (до фази V6) потребує 5% азоту. Якщо внести у ґрунт всю норму одразу, то рослина використає його для формування стебла. Далі у фазі 6-8 листків (до фази V10) культурі потрібно 25% азоту, і вже коли рослина закладає волоть і формує качан (до фази VТ) – 75% азоту. Тобто відповідну частку азоту треба вносити саме у потрібну фазу, а не 100% одразу. До того ж, важливо витримати баланс азоту, щоб отримати потужну рослину і максимальний врожай.

Це можна довести на прикладі досліду, проведеного компанією «360 Yield Center». На 5-ти ділянках була внесена однакова кількість азоту (КАС 32), але у різні періоди:

  • ділянка №1 – 75% азоту внесли восени, решту – у фазі V12;
  • ділянка №2 – 75% азоту внесли восени, решту – у фазi V6;
  • ділянка №3 – азот внесено у 3 етапи: приблизно 1/3 – разом з посівом, 1/3 – у фазі V6, і 1/3 – у фазі V12;
  • ділянка №4 – 35% азоту – разом з посівом, і 65% – у фазі V12;
  • ділянка №5 – весь азот внесли восени.

 

№ ділянки Азот, внесений восени, кг/га д.р. Азот з посівом, кг/га д.р. Азот у фазу V6, кг/га д.р. Азот у фазу V12, кг/га д.р. Врожайність, т/га
1 171,45 0 0 57,15 / 360 Y-DROP® 7,90
2 171,45 0 57,15 / 360 Y-DROP® 0 6,80
3 0 80 74,30 / 360 Y-DROP® 74,30 / 360 Y-DROP® 8,65
4 0 80 0 148,60 / 360 Y-DROP® 9,78
5 228,6 0 0 0 6,08

Одна і та ж кількість азоту, але внесена у різний час. У результаті на різних ділянках врожайність склала від 6,08 до 9,78 т/га, тоді як на ділянці №4 вона була найвищою і становила 9,78 т/га, тобто на 61% більше. Висновок: технологія SIDEDRESS дозволяє підвищити ефективність дії азоту, з кожного внесеного кілограма добрив отримати якомога більше врожаю. 61% – це і є той потенціал збільшення врожайності, який аграрій отримає завдяки дробному внесенню азоту.

Виникає логічне запитання: чому так відбувається? Основа відповіді лежить у розумінні процесу вегетативного росту кукурудзи. 2/3 поживних речовин кукурудза отримує з ґрунту у радіусі приблизно 20 см навколо рослини. Традиційно добрива вносять на всю поверхню землі, тоді як кукурудзі потрібна концентрація добрив саме у тому місці, звідки вона спроможна їх взяти. Тим більше, що азот переміщається у ґрунті вертикально, а не в горизонтальному напрямку. Таким чином завдання агронома – вносити азот уздовж лінії росту рослин – у рядок, а не в міжряддя. Це можливо зробити лише за допомогою системи 360 Y-DROP®.

Ефективність такої технології підживлення доводять і дослідження Університету Іллінойсу на вміст азоту у рослині після його внесення у ґрунт різними способами: перший – за допомогою 360 Y-DROP® по рядках; другий – традиційною технологією у міжряддя. Зібравши врожай, рослини висушили та провели мас-спектрометрію, щоб зрозуміти, яка кількість азоту залишається у рослині (стебло, листки, корінь) і яка переходить у качан.

Результати: Спосіб внесення азоту
у рядок, 360 Y-DROP® у міжряддя
Рослина 18,8 кг 16,3 кг
Качан 31,3 кг (на 25% більше) 23,8 кг
Корінь 75 кг 85 кг

Таким чином, вносячи азот у рядок, а не у міжряддя, досягаємо максимальний ефект від його розподілу та споживання рослиною.

Вирішити цю проблему можна завдяки впровадженню технології SIDEDRESS, що дозволяє ефективно управляти вегетацією рослини. Це найновіша інноваційна розробка американської компанії «360 Yield Center». Технологія показує свою ефективність завдяки тому, що живлення рослини розподіляють рівномірно на весь період вегетації відповідно до її потреб. Тобто підживлення відбувається не тоді, коли це можливо технологічно, а тоді коли це потрібно рослині. Механізм складається зі стійок, які монтуються на штангу обприскувача, та приєднуються до виходів на форсунках обприскувача. Стійка має 2 елементи: 360 Y-DROP® (для прикореневого живлення рослини) і 360 UNDERCOVER® (для обробки рослини по всій висоті стебла).

360 UNDERCOVER

360 Y-DROP

360 Y-DROP®  дозволяє проводити підживлення КАСом у фазі V4-V6 та V10- VТ безпосередньо у зоні до 5 смнавколо стебла – прямо над кореневою системою рослини. Точне внесення забезпечує кращу ефективність використання азоту та більшу врожайність культур.

360 UNDERCOVER® – це елемент, який монтується на вертикальну стійку, і плавно, не пошкоджуючи культури,  заходить у міжряддя для обробки засобами захисту та живлення рослини по листку. На 360 UNDERCOVER® встановлено 3-4 форсунки, висота його розташування на стійці коригується по вертикалі, щоб відповідати етапу росту культури. Із 360 UNDERCOVER® ви можете скеровувати фунгіцид, інсектицид чи поживні речовини туди, де це найбільше потрібно – навіть під листок. Це забезпечує ефективний контакт препаратів з листковою поверхнею рослини, знешкоджує хвороби та шкідників.

Загалом застосовують або 360 Y-DROP®, або 360 UNDERCOVER®. Якщо використовувати обидва елементи одночасно, на обприскувач потрібно встановити додаткову автономну систему для внесення речовин.

Обладнання встановлюють як на самохідні, так і на причіпні обприскувачі, однак на причіпних обприскувачах існує технологічна обмеженість використання на високих стеблах. Кліренс має становити 1,60-1,85 м, щоб мінімально травмувати рослини при обробітку. Обладнання дає додаткову вагу 500 кг на штангу. Обприскувач з навігацією може працювати в полі з цим обладнанням на швидкості до 13 км/год.

Маючи можливість управляти процесом вегетації, ми виводимо агрономічну службу господарства на новий рівень зовнішнього впливу на рослину:

  • досягаємо кращої контактної дії препаратів з рослиною завдяки збільшенню площі контакту;
  • маємо можливість проводити обробіток препаратами незалежно від висоти рослин;
  • економимо частину препаратів;
  • проводимо роботи у потрібні терміни.

SIDEDRESS можна застосовувати для всіх просапних культур, зокрема цукрових буряків, а також кукурудзи, сої, соняшнику, ріпаку. При цьому вони можуть з легкістю досягти високої врожайності. Мова йде про значне підвищення природної родючості у відповідній кліматичній зоні. Отримувати такий врожай стабільно можна лише впливаючи на вегетацію рослини. Це інноваційні інструменти, які потребують серйозних агрономічних знань. Сьогодні у США вже відходять від традиційного обприскування, практично на всіх машинах встановлені системи 360 Y-DROP® та 360 UNDERCOVER®.

За консультаціями звертайтесь:

Валерій Білоконь, керівник проекту FreeFarm

тел.: +38 (050) 377 96 50

e-mail: bilokon@a-tera.com.ua

https://www.facebook.com/FreeFarmUA

Використані джерела:

http://zem.udau.edu.ua/ua/novini/sidedress-upravlinnya-vegetacieyu-roslini.html

SІDEDRESS – управління вегетацією рослини. Вперше в Україні!

ПУБЛІКАЦІЇ ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИМИ
data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

 

Метки: ,