Рідкі та сухі добрива – Що вибрати?

Чи рідкі добрива агрономічно кращі за сухі добрива? Чи поліфосфати (рідина) кращі за ортофосфати (сухі)?  Як порівняти? Ці питання виникають при розгляді  агрономічних переваг різних рідких та сухих добрив.

Переваги повинні базуватися виключно на врожаю сільськогосподарських культур, отриманому при порівнянні добрив із використанням однакових норм  поживних речовин за подібних методів застосування. Інші агрономічні фактори, такі як простота, рівномірність застосування та економіка  розглядаються переважно як доцільність в конкретних умовах та наявних можливостях.

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

АГРОНОМІЧНЕ ПОРІВНЯННЯ РІДКИХ ТА СУХИХ ДОБРИВ

Експериментальні дані широкого кола досліджень в переважній більшості підтверджують висновок про те, що між рідинами, суспензією та сухими добривами по суті немає відмінностей, якщо їх порівнювати протягом тривалого періоду в умовах однакових норм поживних речовин, одинакового розміщення та одинакових хімічних формул. Останнє особливо важливо при порівнянні фосфорних добрив. Наприклад, було б неприпустимим порівняння високорозчинного у воді фосфату в рідинах із твердим фосфатом з низькою розчинністю у воді.

Читайте: ВІДИ ФОСФОРНИХ ДОБРИВ ТА НЕДОСТУПНИЙ» ФОСФОР

Однак, коли тверді речовини, такі як фосфат діамонію (Диамофос), фосфат моноамонію (Амофос) або поліфосфат амонію, порівнювали з такими рідинами, як 10-34-0, 8-24-0 або 11-37-0, за подібних умов, довгострокові – дослідження показали, що вони по суті однакові за поживною цінністю. Так само, багаторічні дослідження показали, що тверда сечовина або нітрат амонію практично дорівнює розчинам азоту, таким як сечовина – аміачна селітра. По суті, до таких самих висновків можна дійти і для сухих і рідких сумішей NPK.

У НАС МОЖНО КУПИТЬ СЕМЕНА КУКУРУЗЫ ВС ИНСТИТУТА ЗАГРЕБ: ВС 244, ВС 282, BC 306, BC 394, BC 418, Алиби и др… (Импорт с Хорватии) п.е. 50000 семян

Просто закажите по телефону:+380662156358, +380676613009. 

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ПРИ ПОРІВНЯННІ ДОБРИВ

Для достовірних порівнянь слід проводити дослідження протягом декількох років в одному і тому ж місці, використовуючи однакову експериментальну конструкцію, щоб переконатися, що мінливість, властива польовим дослідженням, не призводить до хибних інтерпретацій. Наприклад: дані відібрані в одному дослідженні, протягом одного року в одному місці можуть  докази, що тверді добрива кращі за рідини, або навпаки, або що поліфосфати кращі за ортофосфати, або навпаки.

Потрібно бути обережним при порівнянні будь-яких твердих або рідких добрив у польових умовах. Наприклад, концентрований суперфосфат, 0-46-0 або CSP, не можна порівнювати безпосередньо з 10-34-0 розчином або твердим моноамоній фосфатом, 11-48-0 або MAP, оскільки два останні містять азот.

РІДИНИ ТА ТВЕРДІ РЕЧОВИНИ АГРОНОМІЧНО РІВНІ

Відносна рівність рідких та сухих добрив не повинна бути надто дивною у світлі того факту, що хімічні компоненти двох фізичних форм зазвичай ідентичні.

Питання рівності різних фізичних форм є ще більш передбачуваним, якщо врахувати обмежену різноманітність хімічних форм, доступних кореневій системі рослини. Хоча фермер може застосовувати азот добрив у вигляді безводного аміаку, сечовини, аміачної селітри, сечовини-аміачної селітри, нітрату кальцію або кількох інших форм, той самий фермер може бути впевнений, що за досить короткий час коріння його культур зіткнеться переважно з азотом у формі нітратів (NO3). Це пояснюється тим, що різні ґрунтові ферменти швидко перетворюють азот сечовини в амонійні форми, а потім ґрунтові мікробіологічні процеси досить швидко перетворюють амонійні форми в нітрат. Отже, протягом більшої частини вегетаційного періоду коріння рослин «бачать» головним чином нітрати, якщо протягом сезону не надходять додаткові дози амонійного азоту.

Незважаючи на те, що фермерам пропонується широкий спектр фосфорвмісних добрив, насправді всі стикаються з дуже обмеженим різноманіттям хімічних форм фосфору. По-перше, фосфор у більшості добрив присутній у ортофосфатній формі. Коли застосовується рідке добриво, що містить ортофосфат, або сухе добриво, що містить ортофосфат який розчиняється в ґрунтовому розчині, коріння рослин отримує переважно  два види фосфатів (H₂PO₄- та HPO⁻²). Якщо застосовується добриво, що містить поліфосфати, поліфосфат досить швидко перетворюється в більшості сільськогосподарських ґрунтів у ортофосфатну форму. Отже, незалежно від фізичної або хімічної форми фосфорного добрива, через короткий час перебування в ґрунті коріння рослин «бачать» переважно  два види фосфатів (H₂PO₄- та HPO⁻²). А фосфат іони переважно одинаково звязуються з грунтом.

Калійні добрива навіть більш однорідні, ніж азотні або фосфатні добрива. Домінуючим джерелом калію як для рідких, так і для сухих добрив є хлористий калій. Навіть коли використовуються інші джерела, такі як фосфат калію або нітрат калію, саме іон калію (К +) має справу з корінням рослини в ґрунтовому розчині.

Висновок

Рідкі та сухі добрива зі схожими хімічними складовими по суті мають однаково агрономічне значення при рівноцінних нормах поживних речовин та при подібних розміщеннях в грунті. Ця рівність різних форм як рідких, так і сухих добрив є потужним інструментом управління. Для прийняття рішення по вибору добрив слід орієнтуватись на ціну за одиницю поживної речовини, розчинність  та хімічну формулу, на наявну в господарстві техніку яка дає можливість рівномірно розподілити  добриво в потрібний час, в потрібній кількості, в потрібне місце, можливості що до зберігання, транспортування та запобігання розкраданню.

Перекладено та Адаптовано з  “The Efficient Fertilizer Use Manual”, Fluid Dry Fertlizers chapter by Dr. Sam Kinchloe https://www.cropnutrition.com/nutrient-management/fluid-and-dry-fertilizers