Часті питання стосовно безводного аміаку

Безводний аміак (NH3) найбільш широко використовується серед азотних (N) добрив. На сьогодні це найбільш концентроване джерело азоту (82,2%). Він легкодоступний, оскільки використовується у виробництві багатьох азотних добрив. Його можна вносити задовго до посівної, у тому числі восени, коли інші джерела азоту неприйнятні, позаяк можливість втрат N занадто висока.

ЗАМОВЛЯЙТЕ У НАС
НасінняГербіцидиДобриво

Запрошуємо до співпраці!

Для отримання консультації та замовлення товару Телефонуйте!

✆0676613009 ✆0662156358

Якщо рахувати за вмістом NH3 є менш дорогим джерелом азоту.

Проте має певні недоліки, які легко усуваються завдяки особливостям технології внесення, транспортування і зберігання. Варто звернути увагу на спеціальні резервуари для зберігання газу й рідини під тиском, а також спеціальне обладнання для його транспортування та внесення. Слід пам’ятати, що за неправильного поводження із газом NH3 існує потенційний ризик для здоров’я людини.

Щороку, коли агропідприємства починають застосовувати NH3, ми досить часто отримуємо наступні запитання.

 

1. Яка має бути оптимальна вологість ґрунту для внесення безводного аміаку, і чи можливо вносити його глибше, щоб компенсувати не­однорідність ґрунту?

Під час внесення безводного аміаку він швидко реагує з органічними речовинами, вільними іонами водню і, головне, з ґрунтовою водою, запобігаючи випаровуванню. Інші фактори, які можуть впливати на розміри та форму зони утримання, включають норму внесення й обладнання чи спосіб внесення та структуру ґрунту.

Випаровування NH3 в атмосферу під час внесення здебільшого залежать від вологи ґрунту та глибини внесення. Ідеальні умови вологості — близько 15 -20%. Якщо ґрунт занадто сухий, аміак може «втекти», оскільки він надто далеко піде в землю, щоб зреагувати з ґрунтовою водою. Це іноді є проблемою на мілкозернистих ґрунтах. Якщо земля перезволожена, борозна ножа може не герметизуватися належним чином, створюючи пряму канавку для виходу аміаку на її поверхню. Коли волога ґрунту трохи вище або нижче за ідеальну, збільшення глибини внесення може зменшити ризик втрати аміаку.

Оптимальна глибина в ідеальних умовах вологості становить близько 15 см для піщаних та супіщаних ґрунтів і 20 см із крупнозернистою структурою. Для вологого ґрунту збільшення глибини внесення не завжди достатньо з метою мінімізації втрат аміаку. Ми рекомендуємо використовувати загортачі за ножем, щоб закрити створену борозну. Найкращий тест для визначення правильного внесення — це запах. Якщо після внесення деякий час буде відчуватися запах аміаку, то це очевидний доказ того, що втрати є.

 

2. Чи однаково ефективне внесення безводного аміаку через ряд у порівнянні із забезпеченням у кожний рядок?

Так. Внесення безводного аміаку через ряд вимагає менш потужного трактора. І, як показує практика та дослідження, немає різниці в урожайності порівняно з тією ж нормою азоту, що вноситься між кожним рядом, у стандартному 70 см міжрядді. Внесення через ряд більш ефективне у разі використання сигналів RTK. Це дає змогу вносити аміак у межах 35 см від майбутнього посівного ложа (Рис.1).

Рис. 1. Внесення через ряд

 

Ще одна потенційна перевага застосування безводного аміаку через ряд полягає у тому, що норма азоту ефективно подвоює­ться у зоні внесення порівняно з нормою у кожному ряду. Безводний аміак реагує із водою та іонами вільного водню, створюючи тимчасову лужну зону (високий рівень рН), яка гальмує бактеріальну трансформацію амонію до нітрату. Чим вище норма внесення у локалізованій зоні, тим довше зберігається ефект гальмування і не відбувається денітрифікація. Зберігання азоту довше в аміачній формі може бути особливо важливим для внесення ранньою весною, коли високий ризик втрат азоту через вилуговування або денітрифікації.

 

3. Скільки часу потрібно чекати після внесення безводного аміаку, щоб почати сіяти кукурудзу?

Тривалість очікування залежить від декількох факторів: норми внесення NH3, вологості ґрунту та глибини. Єдиний ризик для сівби незабаром після внесення — насіння потрапляє у зону утримання аміаку. Щоб уникнути пошкодження посівного матеріалу, важливим може бути розрив у часі чи просторі, за ідеальних умов зволоження ґрунту, належної глибини та норми внесення (від 150 до 250 кг N/Га).

Як правило, існує невеликий ризик травмування насіння, навіть якщо його висівають поверх зони відразу після внесення безводного аміаку. З цього приводу не рекомендується навмисно висівати поверх зони внесення. Якщо господарство використовує сигнал RTK, то внесення безводного аміаку у міжряддя здійснюється дуже легко. Проте, якщо ж у господарстві не використовують посів за допомогою сигналу RTK, то ми пропонуємо вносити NH3 під кутом до напрямку посадки, щоб мінімізувати можливість висіву поверх зони внесення. Якщо умови не ідеальні, і ви не застосовуєте сигнал RTK, аби забезпечити безпечну відстань від смуги безводного аміаку, то зазвичай сіяти можна після 3-5 днів по внесенню задля зменшення ризику травмування насіння.

 

4. Через який час після внесення безводного аміаку рекомендують обробляти поля?

Час залежить від глибини внесення та його умов. За ідеальних умов ґрунту та рекомендованої глибини внесення неглибокий обробіток ґрунту можна здійснити відразу після підживлення. В іншому разі неглибокий обробіток може також допомогти ущільнити сліди ножа. Реакція аміаку на амоній у ґрунті дуже швидка. Глибокий обробіток ґрунту зазвичай не спричинить проблем, якщо провести його через кілька днів після підживлення. Запах аміаку після обробітку ґрунту свідчить про те, що перетворення його в амоній не завершене, і слід зачекати з обробітком.

 

5. Чи сприяє внесення безводного аміаку на ущільнення ґрунтів?

Ні. Це хибне твердження розповсюджується протягом багатьох років, але дослідження показали, що багаторазове застосування безводного аміаку не спричиняє ущільнення ґрунту (вимірюваного насипною щільністю ґрунту) в зоні плуга або нижче. Також доведено, що застосування NH3 не зменшує органічні речовини в ґрунті.

 

6. Чи змінює внесення безводного аміаку хімічний склад ґрунту та чи впливає на ґрунтову мікрофлору?

Перетворення аміаку в амоній створює тимчасові лужні умови в зоні його утримання, і процес нітрифікації (перетворення амонію у нітрат) є кислотноутворювальною реакцією, тому загальний ефект застосування безводного аміаку — це зниження рН ґрунту. Варто зазначити, що підкислення ґрунту властиве не лише безводному аміаку, оскільки інші джерела N мають подібний вплив на рН ґрунту.

Застосування безводного аміаку токсичне для ґрунтової мікрофлори у зоні його утримання, і може різко зменшити мікроорганізми на момент внесення. Однак дослідження показали, що ефект сильно локалізований (протягом декількох сантиметрів від точки внесення) і тимчасовий. Зона утримування (ретенційна) стає повторно колонізована бактеріями вже через кілька тижнів.

Джерело:

Антон ВОЛОШИН http://agro-business.com.ua/2017-09-29-05-56-43/item/15075-chasti-pytannia-stosovno-bezvodnoho-amiaku.html

ПУБЛІКАЦІЇ ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ДЛЯ ВАС ЦІКАВИМИ
data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="2" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">

Метки: