Білокрилка (Aleyrodidae)

Білокрилка (Aleyrodidae) – зовні схожа на моль мошка білого кольору і крихітних розмірів  Помітити цього шкідника можна без додаткових інструментів, а якщо гілку рослини струсити, то з нього відразу розлетиться зграя білих крихітних мошок. Зазвичай самки відкладають яйця на нижній стороні листа в кількості 20 штук за 1 раз. Личинки, що вилупилися з яєць, живуть на нижній стороні листа, де харчуються соком рослини, залишаючи цукристі виділення, після чого на поверхні листа утворюються жовтуваті і білуваті плями. Листя повністю жовтіє і скручується, і в результаті – опадає.

Довжина тіла у імаго становить 1,5 мм. Ці комахи мають білі крила (через порошкоподібний восковий шар) з чотирма сірими плямами. Їх голова та груди темні, в той час як стерніти також вкриті воском та мають жовте забарвлення. Очі цих комах червоні.

Цей вид є шкідником різних видів капусти (в основному брюссельської капусти та кале) та суниць. Ця комаха також має трофічні зв’язки з різними дикими рослинами, в тому числі з грициками. Ці комахи скупчуються на нижній стороні листа та смокчуть сік з ситовидних трубок і виділяють падь, викликаючи зростання цвілі.

За сезон розвивається, як правило, від чотирьох до п’яти поколінь. Розвиток покоління коливається від трьох до шести тижнів. Самка може відкласти до 150 яєць.

Ознаки ураження рослини білокрилкою

Листя рослини, які заражені, мають на своїй поверхні плями білого нальоту. Сама білокрилка ховається на зворотній стороні листка, і якщо його перевернути, мошки відразу полетять. Також можна побачити і пожовкле листя, які незабаром обпадають – це теж попрацювала білокрилка.

Засоби боротьби

Замовити інсектицид для  боротьби з білокрилкою можете по телефону вказаному на сайті

Обробіток проводити в вечірні години на початку появи льоту при наявності личинок 1-2 віку, бажано два рази з інтервалом 5-7 днів. використовують інсектицид: Перетроїди (Карате, Фастак) Конфидор Экстра, Актеллік, Контадор Дуо, Престо, Турбо Престо

При великому заселенні та наявності лечинок старшого віку Кораген,  фосорганика Нурел Д, Шаман, Твікс, Аплауд

Источник

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!