А ВИ ВЖЕ ПРОВЕЛИ ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ ОЗИМИХ?

Рослини озимої пшениці впродовж онтогенезу можуть уражатися різними хворобами, що супроводжується зниженням врожайності та якості зерна. Втрати від хвороб складають щонайменше 10-20% від потенційної врожайності. У зв’язку із сучасною інтенсифікацією виробництва шкодочинність збудників підвищується, а втрати можуть перевищувати 50%.

У системі захисту озимої пшениці виділяють 4 періоди внесення фунгіцидів, які співпадають з її критичними періодами вегетації і формування врожаю:

Пропонуємо  🌽Насіння Кукурудзи, 🌻Насіння Соняшника ,💰Мікродобриво

💧Засоби захисту рослин:(Гербіциди, Фунгіциди, Інсектициди, Прилипач...)

для пшениці, для сої, для соняшника, для кукурудзи...  

⚠️100% Оригінал 📝ПДВ 🛒ОПТ та Роздріб 🚚Доставка по Україні 👨‍🌾Консультація агронома

 ☎(066) 215-63-58 ☎(067) 66-13-009 ✉КОНТАКТИ , 📲Telegram-канал

  • Т0 – застосування у період кущіння (ВВСН 21-29).
  • Т1 – застосування на початку виходу у трубку (ВВСН 30-32).
  • Т2 – застосування у період виходу прапорцевого листка-розвитку колоса (ВВСН 37-49).
  • Т3 – застосування у період колосіння-цвітіння (ВВСН 51-69).

Т0 – застосування фунгіцидів у період кущіння (ВВСН 21–29). Цільовими об’єктами є борошниста роса, септоріоз листя і ламкість стебел. Фунгіцидна обробка припадає на осінній період або на початок весни (розтягнутий період відновлення вегетації) за раннього розвитку хвороб і на високому інфекційному фоні. У період кущіння після проходження стадії яровизації рослини озимих зернових формують колосковий стрижень, що надалі визначає можливість закладення колосків у колосі. Вже на цьому етапі визначається можливий потенціал урожайності.

При проведенні якісного протруювання насіння фунгіцидно-інсектицидним протруйником практично не потрібно додаткового внесення фунгіцидних, інсектицидних препаратів в осінній період, кажуть фахівці. Але бувають роки, коли погодні умови сприяють інтенсивному розвитку хвороб, а також шкідників. Якщо є такі загрози посівам, потрібно вносити фунгіциди та інсектициди по вегетації в фазі 2-3 листків – початок кущення.

Тривала і тепла осінь забезпечує сприятливі умови для розвитку даних хвороб. Це може призвести до того, що рослини увійдуть у перезимівлю уражені патогенами та ослаблені, що негативно вплине на їхню продуктивність.

Основні хвороби озимої пшениці

  • Борошниста роса (Blumeria graminis). Уражає листки, стебла, колоски у вигляді білого міцелію із чорними конідіями. Це призводить до зменшення асиміляційної поверхні, відбувається затримка у рості, зерно формується щупле. Поширюється конідіями. Інкубаційний період: 5-6 днів.
  • Септоріоз листя (Septoria tritici). Перші симптоми проявляються у вигляді жовтиж плям. Пізніше утворюються темні пікніди. Хвороба призводить до зменшення асиміляційної поверхні листя та до зниження врожайності. Поширюється пікноспорами за наявності крапельної вологи. Інкубаційний період: 20-24 дні (до видимих ознак). Тобто, зараження даною хворобою проходять восени, а прояв може спостерігатись лише весною.
  • Снігова пліснява (Microdochium nivale, Fusarium nivale). На листках озимих з’являються водянисті плями з білим паутинистим нальотом, що приводить до склеювання листків; внаслідок чого уражене листя відмирає. При сильному ураженні посівів можливе відмирання вузла кущіння, листових піхв, коріння та загибель всієї рослини.
  • Кореневі гнилі (Читати КОРЕНЕВІ ГНИЛІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР)

«Для кращої перезимівлі, а також задовільного стану після перезимівлі, зменшення ризиків розвитку кореневих гнилей та снігової плісняви, доцільно ранні посіви озимої пшениці обробити препаратом (пропіконазол, 250 г/л) у нормі 0,5 л/га.

При значному пошкодженні або при явній загрозі розвитку хвороб слід застосовувати препарати що містять протіоконазол або метрафенон.

При наявності кореневих гнилей та дощовій погоді препарати що містять прохлораз

Також, можна  рекомендувати такі схеми захисту:

  1. Профылактично проти борошнистої роси та септоріоза листя: Карбендазим 0,3-0,5 л/га + Флутріафол 0,3-0,5 л/га.
  2. Профілактично проти снігової плісняви, а також септоріозу і борошнистої роси: Карбендазим 0,5 л/га + Тебуконазол 0,6 л/га.

В нашій компанії Ви можете купити фунгіциди та інсектициди для захисту ваших посівів. Просто телефонуйте та замовляйте ! +380662156358 +380676613009

Слід не забувати про обробку посівів в осінній період від наземних шкідників у тому випадку, якщо не було оброблене насіння озимих інсектицидним протруйником. В даному випадку можна застосувати інсектициди: (альфа-циперметрин, 100 г/л) в нормі 0,15 л/га, (циперметрин, 50 г/л + хлорпірифос, 500 г/л) у нормі 1л/га, а також (імідаклоприд, 150 г/л + лямбда-цигалотрин, 50г/л) у нормі 0,15 л/га.

За сприятливої погоди восени (тепло та волога) на ранніх посівах можливе переростання рослин озимої пшениці, що в свою чергу може негативно вплинути на перезимівлю. В даному випадку необхідно провести регуляцію рослин препаратом  (хлормекват-хлорид, 750 г/л) у нормі 0,7 л/га, який окрім запобігання переростанню буде стимулювати продуктивне кущення».

Чому жовтіє пшениця в осінній період?